Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Škoda Fabia – pierwsze oficjalne “zdjęcie” nowej generacji

Škoda Fabia IV
Škoda Fabia IV (fot. Škoda)

W tym roku ma zadebiutować na rynku kolejna, czwarta już generacja popularnej w Polsce Škody Fabii. Udostępnione przez czeską markę zwiastun zdjęciowy pokazuje niestety niewiele. Opublikowana przez markę Škoda fotografia przedstawia zamgloną sylwetkę nowego pojazdu. To będzie pierwsza Fabia zbudowana już na nowej platformie MQB-A0, tej samej, z której już korzystają VW Polo i Seat Ibiza.

Ponieważ to Škoda, możemy być jednego pewni – Fabia urośnie. Znowu. Bagażnik ma być pojemniejszy aż o 50 litrów od tego, czym dysponują posiadacze wciąż aktualnej III generacji tego modelu (330 l pojemności), oczywiście więcej miejsca ma być również w kabinie pasażerskiej. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia marki z Mladej Boleslavi nie wątpimy, że te obietnice zostaną spełnione.

Škoda Fabia IV generacji na “fotografii” oficjalnie opublikowanej przez czeską markę (fot. Škoda)

Na razie możemy jedynie obstawiać, co trafi pod maskę nowej, czwartej generacji Fabii, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie to trzycylindrowa jednolitrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa 1.0 TSI doskonale znana z innych modeli grupy VW w tym samym segmencie.

Total
0
Shares