Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Smutny dzień dla fanów Smarta. Koniec produkcji EQ ForFour

Fani marki nie będą zachwyceni: Smart rozpoczynając współpracę z Geely rezygnuje z modelu EQ ForFour. Jakie są dalsze plany?
Koniec produkcji Smarta EQ ForFour (fot. Smart)

Smart rozpoczyna współpracę z Geely redukując ubogą już gamę pojazdów. Znika model EQ ForFour. Dwuosobowy Smart EQ ForTwo ciągle zostaje w produkcji. Zmiany są spowodowane oficjalnie koniecznością zwiększenia przestrzeni na rozwój marki, cokolwiek to znaczy.

Smart EQ ForFour był wydłużoną wersją modelu ForTwo. Oferował wystarczające 80 KM mocy i 125 kilometrów zasięgu, dzięki akumulatorowi o pojemności 17,6 kWh. Naładowanie tego miejskiego samochodu do 100% mogło zajmować nawet około 40 minut. Ciężko jest sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach usuwanie z gamy modelowej małego i względnie taniego “elektryka”.

Geely: Chiński koncern z sukcesami

Geely
(fot. Pavel Shlykov / Shutterstock)

Chińska firma Geely od kilku lat odnosi duże sukcesy na rynku. Na ten moment jest to właściciel Volvo, chętnie kupowanego nie tylko w Europie. Niedawno Chińczycy zakupili też Lotusa. Na czym polega sekret dobrych wyników? Geely daje wolną rękę współpracującym firmom, jednocześnie przekazując ogromne fundusze na rozwój. Tak też będzie ze Smartem: gigant z Hangzou wspólnie z Mercedesem-Benzem chcą wyznaczyć nowy kierunek marki. Pierwszy prawdopodobnie pojawi się mały elektryczny SUV. Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko śledzić dalsze postępy współpracy i pogodzić się z odejściem Smart EQ ForFour, ale z drugiej strony kiedy ostatnio widzieliście go na ulicy?

Total
0
Shares