Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Sojusz Hondy, GM i Cruise w zakresie pojazdów autonomicznych

Cruise
Pojazd autonomiczny (fot. Honda)

Honda ogłosiła, że podejmie współpracę z firmami Cruise i General Motors w zakresie pojazdów autonomicznych, w ramach swojej działalności dotyczącej autonomicznej mobilności pojazdów (MaaS) w Japonii. Firma Cruise wyśle ​​do Japonii pierwszy pojazd testowy do samodzielnej jazdy i rozpocznie prace nad testami jeszcze w tym roku.

Cruise
Pojazd autonomiczny (fot. Honda)

Cruise Origin

W dalszej perspektywie Honda zamierza rozpocząć działalność w zakresie MaaS z wykorzystaniem Cruise Origin, pojazdu, który – wraz z General Motors – wspólnie opracowuje wyłącznie dla firm świadczących usługi w zakresie mobilności pojazdów autonomicznych. Założona w lutym 2020 roku, firma Honda Mobility Solutions Co., Ltd. będzie operatorem takiej działalności (MaaS) w Japonii.

Cruise
Pojazd autonomiczny (fot. Honda)

Takahiro Hachigo, Prezes Zarządu Honda Motor Co, Ltd.:

„,Dzięki aktywnej współpracy z partnerami, którzy mają te same cele i aspiracje, Honda będzie nadal przyspieszać realizację swojej działalności w zakresie autonomicznych pojazdów (MaaS) w Japonii. Współpraca z Cruise umożliwi stworzenie nowej wartości dla mobilności i codziennego życia ludzi, do czego dążymy w ramach Wizji Hondy na rok 2030. ”

Total
0
Shares