Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Gdzie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł?

Ustawienie świateł w samochodzie, szczególnie o tej porze roku, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podróży. Warto to skontrolować, tym bardziej, że możecie to zrobić za darmo.
fot. Łukasz Walkiewicz/Automotyw.com

Policja informuje o trwającej ogólnopolskiej akcji “Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Oznacza ona nie tylko to, że funkcjonariusze będą uważnie sprawdzać światła podczas kontroli drogowych, ale też możliwość bezpłatnego skontrolowania ustawienia świateł w samochodzie w całej Polsce w sobotę 4 grudnia 2021 roku.

Kontrola policyjna, jak się zachować?

W kampanii zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego bierze udział ponad 1300 stacji diagnostycznych w całym kraju. Ich wykaz został opublikowany na stronach policji, możecie pobrać plik PDF z namiarami do konkretnych stacji diagnostycznych:

Policja uczula kierowców, że prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jest możliwość skontrolowania świateł bezpłatnie, naszym zdaniem warto z tego skorzystać. Jednocześnie przypominamy, że w Polsce korzystanie z retrofitów LED, czyli oświetlenia LED przeznaczonego do starszych samochodów, dla których jedynym homologowanym źródłem sa lampy halogenowe, jest nielegalne. Więcej o tym poniżej.

Retrofity LED – zalegalizować? Tak, ale po badaniach, a nie wszystkie

Przy okazji, niezależnie od akcji bezpłatnej kontroli świateł w samochodzie, macie pod ręką bazę ponad 1300 stacji diagnostycznych w Polsce, przyda się.
Total
8
Shares