Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Sprawdź, która godzina jest na Marsie. Omega Speedmaster X-33 Marstimer

fot. Omega press

Szwajcarska marka znana jest między innymi z tego, że to zegarek jej produkcji był pierwszym, który wylądował na Księżycu. Teraz specjaliści z Omegi we współpracy z naukowcami z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) stworzyli zegarek, dzięki któremu poza standardowymi funkcjami, możesz również śledzić datę i czas na południku zerowym Marsa, czy odnaleźć rzeczywistą północ na Ziemi i Marsie dzięki wbudowanemu kompasowi słonecznemu.

Omega Speedmaster X-33 Marstimer. Co musisz wiedzieć?

Omega Speedmaster X-33 Marstimer
Analogowo-cyfrowa tarcza kryje wiele stylistycznych smaczków (fot. Omega press)

W 45-milimetrowej kopercie z tytanu umieszczono precyzyjny, kwarcowy kaliber Omegi 5622. Dla lepszej czytelności zastosowano klasyczną czarną tarczę z symbolami Ziemi i Marsa, mającymi pomóc zorientować się właścicielowi, która funkcja aktualnie jest w użyciu. Solidny bezel w kolorze marsjańskiego pyłu zrobiono ze szczotkowanego aluminium, ta sama barwa znalazła się też na sekundniku. Dekiel ozdobiony jest oznaczeniem Omega Speedmaster i doskonale znanym fanom marki konikiem morskim.

Tak wygląda pełen zestaw, który klient otrzymuje wraz zegarkiem (fot. Omega press)

Jeśli komuś nie będzie odpowiadała tytanowa bransoleta, zawsze może ją samodzielnie wymienić na dedykowany pasek NATO (Omega dostarcza w zestawie też potrzebne do tego narzędzia. Wszystkie akcesoria dostarczane są w specjalnym rulonie, którego wewnętrzną część zdobi reprodukcja Hebes Chasma, przedstawiająca marsjański kanion.

Sugerowana cena detaliczna tego zegarka to 34 100 zł.

Total
0
Shares