Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Szef kuchni i jego Porsche. Czym jeździ Modest Amaro?

Wojciech Modest Amaro wybrał Porsche, ale model pozbawiony jakiegokolwiek silnika spalinowego. I to mimo Turbo w nazwie.
Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro (fot. Porsche)
Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro (fot. Porsche)

Wojciech Modest Amaro to jeden z bardziej znanych polskich restauratorów i szefów kuchni, specjalista od kuchni molekularnej, a obecnie także świeżo upieczony (nomen omen) farmer. Choć na co dzień częściej jeździ traktorem niż samochodem, to jednak po pracy wsiada w elektryczny bolid Porsche Taycan Turbo w kolorze Carmine Red.

Rekordowe dostawy Porsche

Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro (fot. Porsche)
Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro w kolorze Carmine Red (fot. Porsche)

Samochód Wojciecha Modesta Amaro to pierwszy w pełni elektryczny model marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen. W wersji Turbo ma do dyspozycji okrągłe pół megawata, czyli 680 koni mechanicznych mocy, dzięki czemu jest w stanie rozpędzić się do „setki” w 3,2 sekundy. “Kiedy zabieram pasażera, lubię sobie zażartować, mówiąc w czasie jazdy w stronę systemu Porsche Communication Management: »Proszę o pozwolenie na start«” – opowiada Amaro. “Zwykle czuję na sobie zdziwione spojrzenie osoby siedzącej obok. Wtedy wystarczy, że wcisnę gaz do dechy i Taycan przyspiesza jak odrzutowiec, wciskając nas w fotele. Wszystko staje się zrozumiałe” – uśmiecha się pierwszy polski zdobywca gwiazdki Michelina.

Samochód jak… komórka

Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro (fot. Porsche)
Ładowanie zdaniem Wojciecha Modesta Amaro jest banalnie proste (fot. Porsche)

Jak restaurator nauczył się ładować swoje auto elektryczne? Sam twierdzi, że to bardzo proste i uzupełnianie baterii w Taycanie Turbo w ogóle nie jest problemem. “Kiedy zaczynałem przygodę z Taycanem, ktoś mi powiedział, żebym przestawił się na myślenie o samochodzie jak o telefonie komórkowym” – wspomina. “Po prostu trzeba go naładować przez noc, a jeżeli wybieramy się gdzieś w dłuższą podróż, pomyśleć o podładowaniu przy pierwszej możliwej okazji. Zresztą system nawigacji Taycana znakomicie to ułatwia, wyznaczając postoje przy stacjach ładowania tak, by zachować optymalny poziom baterii” – przekonuje Amaro.

Porsche Taycan Turbo Wojciecha Modesta Amaro (fot. Porsche)

Porsche Taycan w wersji Turbo (choć żadnej turbosprężarki w tym aucie nie uświadczymy) wyposażony jest w pakiet akumulatorów o łącznej pojemności aż 93,4 kWh. To pozwala przejechać tym pojazdem bez konieczności odwiedzania stacji ładowania blisko 500 km (498 km zasięgu w jeździe miejskiej). Dlaczego ambasador marki z Zuffenhausen wybrał właśnie ten model? Bo doskonale wpisuje się w tematykę zero waste, której Wojciech Modest Amaro jest orędownikiem. Niedawno restaurator skończył zdjęcia do jednego z jego odcinków serii dokumentalnej dotyczącej zero waste.

Porsche Taycan Turbo S na torze [Wideo!]

Total
0
Shares