Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Szkolenia EQ Tour – bez prądu (i gwiazdy) nie ma jazdy

Osiemnaście weekendowych szkoleń EQ Tour prowadzonych przez specjalistów ma przybliżyć klientom marki praktyczne walory elektromobilności.
Mercedes-Benz A 250 e Limousine

Marka Mercedes-Benz poinformowała o uruchomieniu cyklu szkoleń EQ Tour. Szkolenia pozwolą klientom zapoznać się z ofertą zelektryfikowanych i zupełnie elektrycznych aut z gwiazdą na masce. To też okazja, by doskonalić własne umiejętności elektromobilne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Cykl szkoleń rozpocznie się już w dniach 13-14 października i potrwa w różnych salonach dealerów Mercedes-Benz do 12 grudnia 2020 roku.

Mercedes-Benz A 250 e Limousine
Mercedes-Benz A 250 e Limousine – jeden z modeli jakie pojawią się w “szkolnej” flocie w cyklu EQ Tour (fot. Mercedes-Benz),

Weekendowe szkolenia EQ Tour organizowane przez producenta pozwolą klientom marki Mercedes-Benz poznać bliżej realia użytkowania hybrydy plug-in lub auta elektrycznego. Mercedes poinformował, że podczas każdego weekendu od 13 października, organizowane będą łącznie cztery szkolenia, z których każde potrwa 4 godziny (cykle w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 18:00; zarówno w soboty, jak i niedziele). Weekendowe szkolenia co tydzień będą organizowane u innego dealera marki, dzięki czemu z elektromobilnością w wydaniu Mercedes-Benz będą mogli zapoznać się zainteresowani z różnych miejsc Polski.

Miejsca i daty szkoleń z cyklu EQ Tour – źródło: informacje prasowe producenta

Podczas szkoleń ich uczestnicy będą mieli do dyspozycji następujące elektryczne i zelektryfikowane modele z gamy aut niemieckiej marki: Mercedes-Benz EQC 400 4Matic (auto z napędem w pełni elektrycznym), Mercedes-Benz A 250 e (klasa A, limuzyna, napęd typu hybryda plug-in), Mercedes-Benz GLC 300 e Coupe (hybryda plug-in), Mercedes-Benz GLE 350 de (hybryda plug-in łączona z silnikiem wysokoprężnym) oraz świeżo odnowiona klasa E, czyli Mercedes-Benz E 300 de (również hybryda plug-in łączona z silnikiem dieslowskim).

Warto podkreślić, że szkolenia nie ograniczają się wyłącznie do jazd testowych, ale zawierają również część teoretyczną, a wykwalifikowani instruktorzy będą dzielić się cenną wiedzą zarówno podczas wykładów, jak i w trakcie jazd samochodami ze zelektryfikowanej floty Mercedesa. Klienci będą mogli uzyskać przydatne informacje dotyczące codziennej eksploatacji auta z prądem, będzie można także samemu sprawdzić jak w praktyce wygląda ładowanie auta, przedstawiciele producenta zapewniają też, że odpowiedzą na wszelkie nurtujące uczestników pytania dotyczące nie tylko samych aut wyposażonych w elektryczny napęd, ale też wyjaśnią kwestie dotyczące np. instalacji domowej ładowarki.

Mercedes-Benz GLE 350 de
Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC, kolejny model jaki trafi do szkoleniowej floty w cyklu EQ Tour (fot. Mercedes-Benz)

Mercedes podkreśla, że wszystkie szkolenia z cyklu EQ Tour są organizowane z zachowaniem restrykcyjnych procedur bezpieczeństwa, które mają skutecznie ochronić zarówno uczestników, jak i obsługę przed zarażeniem koronawirusem. Każdy jest zobowiązany do noszenia maseczki, a auta po każdej jeździe testowej będą dezynfekowane. Sale wykładowe zaaranżowano z uwzględnieniem zasad zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami.

Total
2
Shares