Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Szlachetna Paczka: charytatywne użyczenie samochodów

Szlachetna Paczka

Jedną z największych, opierających się na dziele wolontariuszy organizacji zajmujących się działalnością charytatywną w naszym kraju jest Szlachetna Paczka. W tym roku, w najgorętszym, przedświątecznym okresie, prezenty do najbardziej potrzebujących rodzin dostarczały dostawcze Volkswageny. W ten sposób niemiecka marka włączyła się w wielką akcję czynienia dobra.

Intensywny weekend

Przez cały weekend 12 i 13 grudnia, dwa dostawcze Volkswageny: Caddy 5 i e-Crafter, udostępnione przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze, wspomagały działania Szlachetnej Paczki, dostarczając świąteczne paczki najuboższym i najbardziej potrzebującym rodzinom.

Szlachetna Paczka
Dwa samochody dostawcze dostarczały wsparcie potrzebującym (fot. VW)

Co to jest Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Pomysł na działanie Szlachetnej Paczki oparty jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy dostarczają najpotrzebniejsze rzeczy rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W roku 2019 akcja trafiła do ponad 14 500 rodzin, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła niemal 46 milionów złotych. Ta akcja to cały łańcuch ludzi dobrej woli. Wystarczy wspomnieć, że w tym samym 2019 roku, średnia liczebność grupy przygotowującej jedną paczkę to 38 osób! W tym roku, tylko w Poznaniu i tylko w ciągu tych dwóch dni, pomoc dostarczana Volkswagenem Caddy 5 i Volkswagenem e-Crafterem, trafiła do 300 rodzin.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka i pandemia

W obecnej sytuacji pandemii, w której wiele osób, zwłaszcza starszych, nie wychodzi z domu, pomoc jest wyczekiwana jeszcze bardziej. Ważne jest również to, by wszystkie paczki dostarczyć bezpiecznie, przy zachowaniu najwyższych rygorów pandemicznych ograniczeń.

Total
0
Shares