Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Taryfikator działa! 2 stycznia na Mazowszu nie doszło do ŻADNEGO wypadku

Taryfikator mandatów, czy niezwykłe pokłady rozsądku? Nie wiemy, grunt, że zadziałało i wczoraj na Mazowszu było zero wypadków!
Na drogach Mazowsza nie wydarzył się ani jeden wypadek drogowy w niedzielę 2 stycznia. Brawo! (fot. Shutterstock)

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Wydział Ruchu Drogowego Mazowsze, 2 stycznia 2022 roku okazała się przełomowym dniem na polskich drogach. Taryfikator działa? Naprawdę jest co świętować – przynajmniej na Mazowszu. Otóż w niedzielę 2 stycznia 2022 roku na wszystkich drogach podległych mazowieckiemu garnizonowi policji nie doszło do żadnego wypadku drogowego! Zero wypadków, zero rannych, zero zabitych. Utrzymajmy to!

Końcówka roku absolutnie nie zapowiadała jakiejkolwiek poprawy bezpieczeństwa na drogach, jednak wraz z początkiem 2022 roku, w życie wszedł nowy taryfikator mandatów karnych, wiele kar znacznie podwyższono. Pełną treść taryfikatora znajdziecie w naszym serwisie.

Nowy taryfikator mandatów 2022 [PEŁNA WERSJA]

Nowy taryfikator mandatów oraz nagłośnienie informacji o znacznie wyższych karach siłą rzeczy musiało wpłynąć na wielu kierowców. Cieszy to, że – przynajmniej na Mazowszu – efekty tego już obserwujemy.

taryfikator wypadek
Wypadek drogowy – zdjęcie poglądowe. Czy nowy taryfikator zmieni poziom bezpieczeństwa? (fot. Shutterstock)

Niestety, w skali całego kraju 2 stycznia nie był już tak dobry. Według informacji dziennych policji w całym kraju w niedzielę zatrzymano 203 kierujących po spożyciu alkoholu, wydarzyło się 25 wypadków drogowych, w których rannych zostało 37 ludzi. Dla trzech osób w Polsce, 2 stycznia 2022 roku był niestety ostatnią podróżą.

Zobaczcie najciekawsze przypadki mandatów (nowych!) minionego weekendu – pierwszego w 2022.

Total
0
Shares