Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

To auto ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Kolejny triumf Toyoty

Yaris Hybrid został samochodem z najlepszym stosunkiem jakości do ceny. O wygranej miejskiego auta zdecydowali eksperci z ADAC.
Toyota Yaris Hybird (fot. Krzysztof Kaźmierczak – autmotyw.com)

Toyota Yaris Hybrid oferuje najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich nowych samochodów. Zelektryfikowana miejska Toyota zwyciężyła w nowym rankingu niemieckiego ADAC, otrzymując najwyższą ocenę 1,9.

Zwycięzca według niemieckiego automobilklubu 

Niemiecki automobilklub ADAC to największe w Europie stowarzyszenie motoryzacyjne. Organizacja co roku analizuje samochody wszystkich segmentów i z wszystkimi rodzajami napędu pod kątem stosunku jakości do ceny. W tegorocznej edycji rankingu Toyota Yaris zajęła pierwsze miejsce.

W badaniu uwzględniono całkowite koszty posiadania auta przez pierwsze pięć lat i pierwsze 75 tys. przejechanych kilometrów i odniesiono je do jakości technicznej sprawdzonej w testach przeprowadzonych przez ekspertów ADAC. W obu aspektach Toyota Yaris uzyskała wyjątkowo dobre wyniki.

Koszty posiadania Yarisa Hybrid

W analizie kosztów uwzględniono cenę zakupu i utratę wartości, podatek samochodowy, ubezpieczenie oraz koszty użytkowania, w tym przeglądów i napraw. Yaris uzyskał całkowity koszt posiadania na poziomie 42,5 eurocentów na kilometr, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich testowanych modeli. W badaniu ADAC hybrydowy Yaris wypadł lepiej od wszystkich samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, pomimo uwzględnienia w ich wynikach państwowych dopłat do zakupu.

Dwa lata na rynku

Yaris Hybrid to najpopularniejszy samochód Toyoty w Europie. Miejski hatchback czwartej generacji zadebiutował na rynku w 2020 roku. Auto zaprojektowano na modułowej platformie GA-B o sztywnej konstrukcji i nisko położonym środku ciężkości oraz zastosowano w nim napęd hybrydowy oparty na silniku 1.5. Układ ten, produkowany w polskich fabrykach Toyoty, rozwija moc 116 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 9,7 s. Yaris Hybrid zużywa średnio od 3,8 l/100 km benzyny i emituje od 87 g/km CO2 – jest najoszczędniejszym samochodem w gamie Toyoty.

Total
3
Shares