Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

To Bugatti napędza tourbillon. Oto zegarki Jacob & Co x Bugatti

Bugatti

Wprowadzony w kwietniu 2020 r., Jacob & Co. x Bugatti Chiron Tourbillon to limitowany i luksusowy zegarek, który sprawia, że kultowy 16-cylindrowy silnik Bugatti ożywa na nadgarstku właściciela. Niedawno firma zaprezentowała nowe edycje zegarka – oto one. Niestety nie znamy ich cen, ale z pewnością dorównują rozmachem bolidom Bugatti.

Wersja wykonana w całości z szafiru (fot. EB)

Tourbillon Bugatti

Misternie zaprojektowane i wykonane z niezwykłymi szczegółami zegarki Chiron Tourbillon posiadają mechanizm składający się z 578 komponentów, który łączy model silnika i mechanizm zegarka w jednym urządzeniu. Miniaturowy blok silnika w duchu słynnego 8-litrowego silnika W16, jest umieszczony pod ogromnym szafirowym kryształem i na żądanie budzi się do życia. Do zasilania zegarka służy kompensujący siłę grawitacji mechanizm znany jako tourbillon.

Różowe złoto i diamenty (fot. EB)

Bugatti na nadgarstku

Wskrzeszenie “silnika” rozpoczyna się po naciśnięciu prawej korony zegarka. „Wał korbowy” w zegarku ożywa tak jak silnik w hiper-sportowym bolidzie. To jedna z najmniejszych i najbardziej skomplikowanych części zegarka, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, wykonana z litej stali – obraca się, a „tłoki” pompują w górę i w dół. Para „turbosprężarek” z boku bloku silnika wiruje podczas pracy zespołu napędowego – to miniaturowy spektakl.

Szafirowa koperta i biały pasek (fot. EB)

Trzy korony

Na dole koperty znajdują się trzy korony. Lewa korona ustawia czas, środkowa korona nakręca na 60 godzin rezerwę chodu, a naciśnięcie prawej korony uruchamia “silnik”. Rezerwa chodu dla silnika oraz dla pomiaru czasu jest oddzielna, ale obie są nakręcane przez tę samą koronę – zgodnie z ruchem wskazówek dla zegara, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara dla silnika.

Różowe złoto w akompaniamencie czerni (fot. EB)

Ornamenty Bugatti

Poza tourbillonem z logo Jacob & Co., subtelne logo marki Bugatti „EB” zdobi komorę silnika, w której „wał korbowy” posiada 16 tłoków, wszystkie gotowe do akcji. Okno tourbillon jest wzorowane na grillu w kształcie podkowy, tak charakterystycznej dla hipersportowych samochodów Bugatti.

Białe złoto i 391 diamentów (fot. EB)

Total
0
Shares