Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

To miasto jest najbardziej przyjazne dla kierowców

Po raz kolejny Lublin okazał się miastem najbardziej przyjaznym kierowcom. Z tych dużych, bo z mniejszych Częstochowa.

Ranking najbardziej przyjaznych miast dla kierowców zrealizowany został przez Oponeo, we współpracy z Yanosikiem. 

W grupie dziewięciu największych miast po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Lublin, który zdobył 44 punkty. To już czwarte zwycięstwo z rzędu. Drugie miejsce należy do Krakowa, Łodzi i Gdańska, które zdobyły po 40 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Poznań z liczbą 36 punktów. Kolejne miejsca należą do Szczecina – 35 punktów, Wrocławia – 34 punkty, Warszawy – 32 punkty i Bydgoszczy – 28 punktów.

Z mniejszych Częstochowa

W zestawieniu średnich miast podium należy do Częstochowy, Gliwic – 44 punkty i Sosnowca – 43 punkty. Poza podium znalazły się Radom – 42 punkty, Kielce – 40 punktów, Rzeszów – 37 punktów, Białystok – 35 punktów, Katowice – 33 punkty, Gdynia – 32 punkty i Toruń – 21 punktów.

Każda z powyższych miejscowości została poddana ocenie w ośmiu różnych kategoriach: prędkość jazdy, aktualne ceny paliw, koszty związane z ubezpieczeniem, ilość kolizji, koszt wymiany opon, miejsca parkingowe, carsharing oraz infrastruktura przyjazna samochodom elektrycznym. To najistotniejsze parametry, które decydują o stopniu otwartości miasta na codzienne potrzeby kierowców.

Parkowanie najistotniejsze

System oceniania polegał na przyznawaniu punktów w każdej z powyższych kategorii. Miasta z liczbą mieszkańców powyżej 300 tys. mają punktację od 1 do 9, a mniejsze miejscowości od 1 do 10. Wyjątkiem jest carsharing, który dał możliwość uzyskania 4 punktów oraz koszt wymiany opon, za który można było zdobyć punkty od 1 do 6. Najmocniejszym aspektem poddawanym ocenie było parkowanie i to zagadnienie zostało podzielone na 4 różne warianty.

Total
0
Shares