Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

To najszybszy Ford w Europie. Już można go zamawiać w Polsce

Już można składać zamówienia na Forda Mustanga Mach-E GT. Za 3,7 sekundy do setki polski Ford liczy sobie od 335 tys. zł w górę.

Głównymi zaletami elektrycznego Mustanga Mach-E GT są jego parametry. Para silników elektrycznych zapewnia 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy. Oznacza to, że Mustang Mach-E GT jest najszybciej przyspieszającym samochodem seryjnym, jaki marka kiedykolwiek oferowała w Europie.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 88 kWh na jednym ładowaniu może przejechać do 500 kilometrów. Mustanga Mach-E GT można naładować od 10 do 80 proc. w około 45 minut, a w ciągu dziesięciu minut zasięg może wzrosnąć o 99 kilometrów.

Sportowe emocje plus komfortowe rozwiązania

Ford Mustang Mach-E GT

Standardowe wyposażenie obejmuje adaptacyjne zawieszenie MagneRide (dostrojone specjalnie dla klientów europejskich), sportowy układ hamulcowy Brembo i opony wyposażone w 20-calowe felgi aluminiowe i opracowane specjalnie dla tego modelu.

Wraz ze stopniowym przełączaniem trybów jazdy od Whisper przez Active do Untamed zwiększa się udział momentu obrotowego przekazywanego na tylne koła. Specyfiką topowego modelu jest tryb Untamed Plus. Oprócz bardziej sportowo zestrojonego układu kierowniczego, ostrzejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia, usztywnionego zawieszenia, symulacji redukcji biegów i wzmocnionej ścieżki dźwiękowej we wnętrzu w trybie Untamed, funkcja Untamed Plus kalibruje układ napędowy w celu zapewnienia stałej mocy i momentu obrotowego w powtarzających się sytuacjach wysokiego zapotrzebowania na moc, w czasie jazdy na torze wyścigowym.

Standard bogaty. Także jeśli chodzi o systemy

Ford Mustang Mach-E GT

Wewnątrzjest ogromny 15,5-calowy ekran centralny z najnowszą generacją systemu komunikacji SYNC. Sportowe fotele Ford Performance są pokryte miękką w dotyku sztuczną skórą, która pojawia się również na kierownicy. Komfortowe wyposażenie uzupełnia system audio B&O z dziesięcioma głośnikami czy bezdotykowe sterowanie klapą 402-litrowego bagażnika. Opcjonalnie samochód może być wyposażony w dach panoramiczny.

Mustang Mach-E GT jest również standardowo wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, aktywny asystent parkowania 2.0 oraz system ochrony przed kolizjami z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego.

Dwa specjalne lakiery w ofercie Mustanga Mach-E GT

Ford Mustang Mach-E GT

Oprócz unikalnych lakierów Grabber Blue i Cyber Orange, nowy model wyróżniają nakładki na nadkolach w kolorze nadwozia, poliwęglanowa kratka wlotu powietrza w kolorze Dark Matter Grey z efektem 3D, a także typowy tylko dla tej wersji przedni zderzak z wlotami powietrza i spojlerem listwowym.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Polsce na początku 2022 roku. Cena modelu rozpoczyna się od 335 tys. zł.

Total
0
Shares