Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota potwierdza nowego crossovera Aygo X

Aygo X to nowy mały crossover do miasta – unikalny model w segmencie A, trzeci model opracowany na platformie GA-B z serii TNGA.Premiera nowego modelu w listopadzie 2021 roku.

Toyota zapowiada wprowadzenie do sprzedaży Aygo X, nowego crossovera segmentu A. Nowy model zwiększy gamę SUV-ów i crossoverów Toyoty oraz wzmocni pozycję marki na rynku małych miejskich aut. „X” w nazwie auta to zarówno symbol „cross” oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas Aygo aktualnej, drugiej generacji. Od samego początku, czyli od 2005 roku, Aygo jest najbardziej przystępnym samochodem Toyoty, wyróżniającym się atrakcyjnym, młodzieżowym charakterem.

Samochód stworzony w Europie

Opracowując Aygo X, Toyota zdecydowała oprzeć się wyłącznie na własnym zespole. Podobnie jak w przypadku Yarisa Cross, za cały proces rozwoju nowego auta – planowanie, projekt konstrukcji, opracowanie stylistyki nadwozia i produkcję – odpowiada Toyota Motor Europe.

Nowy najmniejszy model Toyoty został zaprojektowany na platformie GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem zbudowanym na tej platformie był nowy Yaris, który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021, zaś drugim – zupełnie nowy crossover segmentu B, Yaris Cross.

Toyota Aygo X. Premiera w listopadzie 2021

Toyota Aygo X to samochód stworzony w Europie dla europejskich klientów. Zespół projektantów i inżynierów, który opracował nowy model, oparł się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy, czego efektem jest nowoczesny miejski crossover z charakterem – unikalna propozycja w segmencie A.

Nowy samochód będzie produkowany w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic w Kolinie. Jego premiera została zaplanowana na listopad 2021 roku.

Total
0
Shares