Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen AG inwestuje w transformację energetyczną

Volkswagen AG ogłasza kolejne inwestycje w przedsięwzięcia dekarbonizacyjne. Koncern będzie udziałowcem EIT InnoEnergy.
Volkswagen inwestuje w dekarbonizację (fot. geogif / Shutterstock)

Grupa Volkswagen AG doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sama produkcja aut elektrycznych nie spowoduje wystarczającego zmniejszenia emisji z transportu. Dziś koncern (podajemy za Reuters) poinformował o nawiązaniu współpracy z EIT InnoEnergy, firma stanie się udziałowcem w przedsięwzięciu transformacyjnym wspieranym przez UE.

Audi i VW opracowali szybki test baterii

To kolejny krok Volkswagena na drodze do zeroemisyjnej gospodarki. Jeszcze we wrześniu VW poinformował o planach utworzenia własnego funduszu venture capital z kapitałem 300 mln euro. Celem tego funduszu jest wspieranie wszelkich technologii dekarbonizacyjnych, niekoniecznie związanych ściśle z sektorem motoryzacyjnym. Partnerstwo z EIT InnoEnergy ma ułatwić znalezienie interesujących startupów mających pomysły na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Jedna z fabryk Northvolt w Skellefteå w Szwecji – InnoEnergy jest jednym z udziałowców Northvolt (fot. Otto Broman/Shutterstock)

Sam EIT InnoEnergy jest podmiotem bardzo aktywnie inwestującym w branży “zielonych” przedsięwzięć. Firma ta już zainwestowała 560 mln euro w udziały w ponad 300 firmach, są to m.in. szwedzki producent ogniw Northvolt, H2 Green Steel, pierwsza na świecie huta produkująca bezemisyjną stal, czy kopalnie litu należące do Vulcan Energy Resources.

Innymi udziałowcami InnoEnergy są m.in.: Schneider Electric, TotalEnergies, Engie, czy EDF. Aktywne działania VW AG na polu inwestycji związanych z dekarbonizacją nie powinno dziwić. To wręcz konieczność, gdy weźmiemy pod uwagę, że VW zamierza stać się największym na świecie sprzedawcą aut elektrycznych już do połowy obecnej dekady.

Volkswagen podwaja sprzedaż samochodów elektrycznych

Total
0
Shares