Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen Crafter – Policja odebrała 124 pojazdy

Wyprodukowane w Polsce samochody dostawcze Volkswagen Crafter, zmodyfikowane na potrzeby Policji trafiły już do odbiorcy.
VW Crafter
Nowy VW Crafter dla Polskiej Policji (fot. materiały prasowe producenta)

Volkswagen Samochody Dostawcze poinformował o zakończeniu realizacji kontraktu na dostawę 124 egzemplarzy wyprodukowanych w Polsce (w fabryce w Białężycach k. Wrześni) samochodów Volkswagen Crafter w wersji Furgon.

Przekazane policji samochody, to najnowsza wersja produkowanego w naszym kraju Volkswagena Craftera. Pojazd w wersji Furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczną skrzynię biegów i zabudowę specjalną do potrzeb policji przygotowaną przez specjalizującą się w tego typu realizacjach firmę AMZ Kutno.

VW Crafter
Specjalny typ zabudowy to wynik prac zakładów AMZ Kutno (fot. materiały prasowe producenta)

Nowy policyjny Volkswagen Crafter przeznaczony dla służb prewencji, przystosowany jest dla 7 policjantów wraz z wyposażeniem. Jego wnętrze, przygotowane przez AMZ Kutno, podzielone jest na trzy przedziały: pierwszy przedział to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla 5 policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Na autach zamontowano również zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Kontrakt zrealizował dealer marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Grupa Cichy-Zasada, Oddział Centrum Poznań. Wydania samochodów trwały sukcesywnie od grudnia 2020, do marca 2021. Nowe Volkswageny Craftery zastępować będą pojazdy zakupione przez policję w latach ubiegłych. Auta trafiły już do komend wojewódzkich.

Volkswagen Crafter
Volkswagen zaoferował niższą cenę w otwartym w ubiegłym roku przetargu na pojazdy dla Policji, wszystkie z zamówionych pojazdów zostały już dostarczone (fot. materiały prasowe producenta)

Warto przypomnieć, że do przetargu na nowe pojazdy dla Polskiej Policji wystartowały dwa podmioty: Man Truck & Bus Polska oferując samochód MAN TGE oraz Auto Handel Centrum Grupa Cichy – dealer Volkswagena, oferujący właśnie wybrany model: czyli VW Craftera II generacji. W przetargu wybrano tańszą o ponad milion złotych ofertę Volkswagena, dostawę 124 samochodów przystosowanych do wymagań policji i wyposażonych w 7-osobową kabinę wyceniono na 33 600 544,12 zł brutto.

Total
0
Shares