Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen Grand California pokazywany na targach Caravans Salon Poland 2021

Volkswagen Grand California to auto, które można obejrzeć dokładnie na poznańskich targach odbywających się w ten weekend.
Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California 600 – auto można obejrzeć na poznańskich targach w ten weekend (fot. VW)

Osoby zainteresowane kamperami w ten weekend mogą obejrzeć tego typu pojazdy, jak i inne produkty dla miłośników caravaningu na trwających w Poznaniu targach Caravans Salon Poland 2021. Jednym z prezentowanych na terenie MTP w Poznaniu sprzętów jest produkowany wyłącznie w Polsce, w zakładach Volkswagena we Wrześni pod Poznaniem Volkswagen Grand California.

Kamper nie jest straszny

VW Grand California 600 (krótszy) i 680 (fot. VW)

Na jednym ze stoisk Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje model Volkswagen Grand California w wersji 600 (czyli z krótszym nadwoziem – odmiana dłuższa oznaczona jest liczbą 680). Mimo krótszego nadwozia odmiana 600 jest dodatkowo wyposażona w panoramicznych dach, pod którym znajduje się drugie łóżko (pierwsze jest na “parterowym” poziomie w kabinie pojazdu).

Kamper Volkswagena powstaje tylko w jednej fabryce na świecie – w Polsce (fot. VW)

Volkswagen Grand California to pełnowartościowy kamper wyposażony w ogrzewanie postojowe, kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką – wszystkie te elementy są standardowym wyposażeniem pojazdu. Jak na rasowego kampera przystało nie mogło zabraknąć podgrzewania wody, łazienki z prysznicem, czy toalety, pod tym względem Volkswagen Grand California oferuje więcej możliwości, niż prezentowany w naszej wideo recenzji (poniżej, zobaczcie) Mercedes Marco Polo.

Mercedes Marco Polo – klasa premium, ale jednak nieco gorzej wyposażona od Volkswagena Grand California (Automotyw.com)

Elementami dodatkowego wyposażenia Grand Californii, prezentowanymi w Poznaniu są m.in.: turystyczny stolik z dwoma krzesłami, przeciwsłoneczna, rozkładana markiza, czy – ciekawostka – panel słoneczny o mocy 104 W.

Coraz więcej osób – także w Polsce – interesuje się taką formą wypoczynku (fot. VW)

Volkswagen Grand California to największy kamper w ofercie niemieckiej marki, auto powstające wyłącznie w jednej fabryce, w Polsce, zbudowane jest na bazie dostawczego Volkswagena Craftera. Ceny tego modelu startują od 313 453 zł brutto za wersję DMC 3500 kg (można jeździć z prawem jazdy kat. B) wyposażoną w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM i 8-biegowy automat z napędem na przód. To jedyny dostępny napęd w aktualnej gamie tego modelu.

Simca Ariane takiego kampera nie widzieliście

Total
0
Shares