Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen online – nie tylko zakup, także leasing

Volkswagen już jakiś czas temu uruchomił “salon” w formie sklepu online. Teraz uzupełnił go o możliwość opcji leasingu online.

Volskwagen poinformował, że wdrożył w swoim salonie internetowym procedurę obsługi zamówień na samochody finansowane za pomocą umów leasingowych. Oznacza to, że również klienci poszukujący nowego auta z wykorzystaniem tej formy finansowania załatwią formalności bez wychodzenia z domu.

Coraz większa rzesza producentów aut przerzuca siły i środki na rozwój serwisów, które umożliwią klientom przeglądanie i zamawianie aut wyłącznie online, bez konieczności osobistego kontaktu z pracownikiem salonu dealerskiego. Jednym z takich producentów jest Volkswagen, który obecnie wprowadził dodatkowe udogodnienie – możliwość zamówienia auta online z uwzględniem leasingu jako formy finansowania zakupu.

Możliwość zakupu auta online nie jest nowa, ale możliwość skorzystania z leasingu bez odwiedzania dealera – już tak (fot. VW)

Klienci, którzy odwiedzą internetowy sklep Volkswagena mogą obecnie skorzystać z dwóch produktów finansowych: leasingu dla firm oraz leasingu konsumenckiego (w tym przypadku prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej nie jest wymagane). Za obsługę tych produktów odpowiada dealer oraz Volkswagen Financial Services, dział koncernu odpowiedzialny za usługi finansowe.

Dokonanie zakupu w nowych opcjach finansowania jest bardzo proste. Po zalogowaniu się w sklepie, wybieramy interesujący nas model auta i jego wyposażenie. Następnie określamy preferowaną wysokość raty miesięcznej, opłaty wstępnej, czas trwania umowy oraz roczny limit kilometrów.

Bezpośrednio z poziomu sklepu online marki Volkswagen możemy określić preferowaną konfigurację auta i warunki leasingu (graf. Automotyw.com – źr. Volkswagen)

Po wybraniu parametrów auta i finansowania weryfikujemy zamówienie i możemy zarezerwować auto wpłacając opłatę rezerwacyjną (podlega ona zwrotowi w przypadku ewentualnej rezygnacji). Następnie wypełniamy i wysyłamy wniosek leasingowy za pośrednictwem serwisu bankowości online. Decyzja dot. wniosku zapada w ciągu maksymalnie 24 godzin. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji dokonujemy opłaty wstępnej i umawiamy termin odbioru nowego Volkswagena. Samo podpisanie umowy następuje już w dniu odbioru auta w salonie – to jedyny etap (odbiór auta i podpis), którego nie można zrealizować online.

Total
0
Shares