Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen poszerza gamę modelu VW ID.3 w Polsce

VW ID.3 – planowany na rynkowy przebój model stanowiący front elektromobilnej inwazji niemieckiego koncernu wszedł do cennika w nowej wersji.
VW ID.3
VW ID.3 (fot. materiały prasowe producenta)

Volkswagen poszerza ofertę elektrycznego ID.3, który od września ubiegłego roku oferowany jest w polskich salonach. Cennik ID.3, w chwili rynkowego debiutu elektrycznego Volkswagena (nie uwzględniając limitowanej edycji ID.3 1ST), obejmował wersje Pro Performance (58 kWh; zasięg do 426 km, wg WLTP, cena od 153 790 zł) oraz Pro S (akumulator 77 kWh; zasięg do 549 kilometrów, wg WLTP, cena od 181 990 zł). Teraz do gamy dołącza jeszcze jeden wariant modelu z trzema poziomami wyposażenia – przy czym wariant bazowy jest zauważalnie tańszy od wcześniej dostępnych wersji ID.3. A niebawem do gamy dołączy jeszcze jedna odmiana elektrycznego kompaktu z Wolfsburga, w cenie, która – być może – pozwoli nabywcom załapać się na dopłaty.

Do gamy modelu VW ID.3 (zajrzyjcie do naszego testu tego modelu w limitowanej wersji 1ST Edition) dołącza wersja VW ID.3 Pure Performance (z silnikiem o mocy 150 KM i zasięgiem do 351 km wg WLTP. Cena ID.3 Pure Performance wynosi 136 890 złotych, w lepiej wyposażonych wersjach Pure Performance City i Pure Performance Style, ID.3 kosztuje – odpowiednio – 150 190 złotych i 165 090 złotych. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, ofertę ID.3 uzupełni jeszcze podstawowy wariant – Pure – z akumulatorem o tej samej pojemności, z silnikiem o mocy 126 KM, którego cena wyniesie poniżej 130.000 zł.

VW ID.3 1ST Edition
VW ID.3 1ST Edition – egzemplarz testowany przez naszą redakcję, zapoznaj się z jego recenzją (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Zanim to jednak nastąpi, teraz cennik otwiera ID.3 Pure Performance dostępny od 136.890 złotych. Elektryczny kompakt Volkswagena w tym wariancie może przejechać na jednym ładowaniu do 351 km (wg WLTP), a jego silnik o mocy 150 KM zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 8,9 s. ID.3 Pure Performance można ładować z mocą 50 kW prądem stałym (DC) i z mocą 7,2 kW prądem zmiennym (AC). Model jest dostępny w jednym z sześciu kolorów nadwozia. W wyposażeniu seryjnym ID.3 Pure Performance znajdują się m.in. system nawigacji satelitarnej Discover Pro, aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją odległości i funkcją „stop&go” oraz reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu. Oferta jest już zaktualizowana na witrynie internetowej niemieckiej marki.

Total
0
Shares