Volkswagen sadzi drzewa

Marka Volkswagen rozpoczyna budowanie wizerunku marki ekologicznej wśród polskich dziennikarzy. Marka będzie redukować i kompensować ślad węglowy samochodów testowych dostępnych w parku dziennikarskim.

Co to znaczy?

Wraz z początkiem 2021 roku, po każdym zakończonym teście samochodu Volkswagena napędzanego silnikiem spalinowym, testujący auto dziennikarz będzie mógł wybrać miejsce w Polsce, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. VW zapewnia, że to stała wartość niezależnie od testowanego modelu.

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3 (fot. VW)

Skąd taka decyzja Volkswagena?

Grupa Volkswagen manifestuje w ten sposób, że zobowiązała się do realizacji celów zawartych w paryskim porozumieniu klimatycznym. Dlatego w parku prasowym będzie więcej “prądu”. Do kompaktowego VW ID.3 w 2021 roku dołączą także egzemplarze SUV-a ID.4. Obecnie co drugi samochód w parku prasowym Volkswagena ma możliwość ładowania z gniazdka (dzięki napędowi w pełni elektrycznemu lub hybrydowemu typu plug-in).

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4 (fot. VW)

Ile drzew zasadzi Volkswagen?

Projekt ruszył wraz z początkiem 2021 roku. Marka przewiduje, że w skali roku ta inicjatywa może przyczynić się do nasadzenia ponad 8 hektarów drzew (około 50.000 sadzonek) na terenie Polski, w miejscach wyselekcjonowanych przy wsparciu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych. Są to obszary dotknięte klęskami żywiołowymi: las w Czarnowie, który uległ całkowitemu zniszczeniu podczas nawałnicy w 2017 roku; poklęskowy teren we wsi Ryboły, w okolicach Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Białowieskiej, powstały w wyniku huraganu z 2016 roku oraz las górski w rejonie Babiej Góry, położony w miejscowości Zawoja w bezpośrednim sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Total
0
Shares
Related Posts