Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen sadzi drzewa

Marka Volkswagen rozpoczyna budowanie wizerunku marki ekologicznej wśród polskich dziennikarzy. Marka będzie redukować i kompensować ślad węglowy samochodów testowych dostępnych w parku dziennikarskim.

Co to znaczy?

Wraz z początkiem 2021 roku, po każdym zakończonym teście samochodu Volkswagena napędzanego silnikiem spalinowym, testujący auto dziennikarz będzie mógł wybrać miejsce w Polsce, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. VW zapewnia, że to stała wartość niezależnie od testowanego modelu.

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3 (fot. VW)

Skąd taka decyzja Volkswagena?

Grupa Volkswagen manifestuje w ten sposób, że zobowiązała się do realizacji celów zawartych w paryskim porozumieniu klimatycznym. Dlatego w parku prasowym będzie więcej “prądu”. Do kompaktowego VW ID.3 w 2021 roku dołączą także egzemplarze SUV-a ID.4. Obecnie co drugi samochód w parku prasowym Volkswagena ma możliwość ładowania z gniazdka (dzięki napędowi w pełni elektrycznemu lub hybrydowemu typu plug-in).

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4 (fot. VW)

Ile drzew zasadzi Volkswagen?

Projekt ruszył wraz z początkiem 2021 roku. Marka przewiduje, że w skali roku ta inicjatywa może przyczynić się do nasadzenia ponad 8 hektarów drzew (około 50.000 sadzonek) na terenie Polski, w miejscach wyselekcjonowanych przy wsparciu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych. Są to obszary dotknięte klęskami żywiołowymi: las w Czarnowie, który uległ całkowitemu zniszczeniu podczas nawałnicy w 2017 roku; poklęskowy teren we wsi Ryboły, w okolicach Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Białowieskiej, powstały w wyniku huraganu z 2016 roku oraz las górski w rejonie Babiej Góry, położony w miejscowości Zawoja w bezpośrednim sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Total
0
Shares