Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volvo nowym liderem segmentu premium w sprzedaży hybryd plug-in

Hybrydy Volvo w pierwszym półroczu 2020 r były najczęściej kupowanymi autami segmentu premium w klasie PHEV.
Volvo XC40 T5 Hybryda plug-in

Volvo od kilku lat systematycznie zwiększa udział elektrycznych podsystemów napędowych w swoich autach. Pierwsze półrocze 2020 roku jest pierwszym, w którym hybrydy plug-in szwedzkiej marki okazały się najchętniej wybieranymi modelami w segmencie premium. Od czasu debiutu drugiej generacji modelu XC90 w 2014, pierwszego, który otrzymał hybrydową jednostkę napędową, kolejne serie wyposażane były w wersje PHEV. Najnowsze wyniki sprzedaży pokazują, że był to właściwy kierunek.

Aktualnie Volvo ma w swojej ofercie hybrydową odmianę pojazdu praktycznie w każdej gamie modelowej. W ubiegłym roku marka dokonała zmiany nomenklatury. Otóż wszystkie hybrydy plug-in w ofercie marki otrzymały w nazwie słowo Recharge. Wpływ na modyfikacje oferty na przestrzeni lat i zwiększenie udziału jednostek hybrydowych w portfolio Volvo miały normy ekologiczne w UE.

Do końca 2019 roku Volvo zajmowało w segmencie premium drugą pozycję pod względem sprzedaży hybryd plug-in. Tymczasem pierwsze półrocze firma zakończyła liczbą rejestracji 31310 aut typu PHEV. Wynik ten okazał się o 1704 auta lepszy od zepchniętego na drugą pozycję bawarskiego producenta aut segmentu premium.

Niezależnie od tego, czy lubimy hybrydy plug-in, czy też nie, ich obecność w gamie dostępnych modeli jest niezbędna. Niezależnie od tego, czy mówimy o Volvo, czy jakiejkolwiek innej marce. Przyjęta przez unijną legislaturę metodologia obliczania, czy dany producent mieści się w ustalonych normach emisyjnych wymusza, by auta PHEV były w ofercie praktycznie każdej marki.

Volvo XC60 Recharge to najpopularniejsza w lipcu br. hybryda szwedzkiej marki (fot. Volvo)

W lipcu 2020 roku modele XC60, XC40 oraz V60 uplasowały się kolejno na trzecim, czwartym i piątym miejscu wśród hybryd w ogóle w Europie. Dane takie przedstawiła firma JATO Dynamics w lipcowym rankingu najlepiej sprzedających się w Europie modeli hybrydowych. Tym samym model Volvo XC60 jest obecnie najpopularniejszą hybrydą plug-in w klasie premium na naszym kontynencie. Do klientów w samym lipcu trafiło 2422 egzemplarzy tego modelu.

Volvo XC60 w wersji hybrydowej (Recharge) dostępne jest w Polsce od kwoty 239 900 zł. Tyle kosztuje XC60 Recharge T6 o mocy 340 KM (253 KM + 83 KM jednostka elektryczna) w wariancie wyposażeniowym Inscription. Za odmianę R-Design należy zapłacić od 265 150 zł, natomiast topowa wersja Polestar Engineered kosztuje 331 850 zł.

Total
1
Shares