Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volvo zrobiło promocję jak w Biedronce

Volvo S90 to topowa limuzyna szwedzkiej marki z chińskim kapitałem. Teraz auto jest w promocji, tańsze od Volvo S60. Co trzeba zrobić?
Volvo S90 T8 Recharge (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Volvo S90 T8 Recharge (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Z całą pewnością doskonale znacie te promocyjne akcje ze sklepów dyskontowych (choć nazwa “dyskont” się ostatnio nieco zdezaktualizowała). Te wszelkie 1+1 gratis, 2+1, jak kupisz 3 produkty to zapłacisz mniej, etc. Tym samym tropem podążyło Volvo, a dokładniej warszawski Euroservice, dealer Volvo. Jak kupisz dwie sztuki Volvo S90, za jedną zapłacisz od 199 000 zł. To cena niższa niż bazowe Volvo S60.

Biorąc pod uwagę, że bazowy egzemplarz nowego Volvo S90, topowej limuzyny szwedzkiej marki kosztuje w oficjalnym, aktualnym cenniku Volvo od 250 800 zł, cena “od 199 000 zł” wydaje się być nad wyraz kusząca. Owszem, trzeba wziąć dwie sztuki, ale to oznacza oszczędność ponad 100 tys. zł w stosunku do ceny rynkowej bazowej wersji dwóch egzemplarzy tego modelu.

Volvo S90 T8 Recharge (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Volvo S90 T8 Recharge – oferowana w promocji wersja jest niestety znacznie gorrzej wyposażona (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Najciekawsze jest to, że cena oferowana przy “hurtowym” zakupie dwóch egzemplarzy Volvo S90 jest niższa od najniższej cennikowej stawki za niżej pozycjonowane Volvo S60 (ten model startuje od 210 900 zł). Jaki wariant jest oferowany w ramach zakupu dwóch sztuk topowej limuzyny Volvo?

Za 199 000 zł każdy z dwóch egzemplarzy Volvo S90 będzie w bazowej wersji wyposażeniowej Core z napędem B4 mild hybrid, czyli połączenie dwulitrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego z instalacją miękkiej hybrydy. Łączna moc tego układu to 197 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Choć to najsłabsza wersja S90-tki, to i tak wystarczy, by auto osiągnęło 100 km/h w czasie 7,9 sekundy.

Na czym zatem polega haczyk? Cóż, przede wszystkim liczba samochodów w tej ofercie jest ograniczona i nie wiadomo ile takich par S90 chce sprzedać Euroservice w ramach tej oferty. zatem może być tak, że gdy zadzwonicie, to już ich nie będzie (bo np. były tylko dwa). Po drugie, oferta kierowana jest do klientów biznesowych. W każdym razie, jeżeli planowaliście wzbogacić swoją firmową flotę o nowe Volvo S90, to chyba teraz macie okazję.

Zobacz nasz test Volvo S90 T8 Recharge

Total
20
Shares