Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

VW Caddy 5 – pierwsze egzemplarze zjechały z poznańskiej fabryki

VW Caddy 5

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy. Piąta generacja tego modelu osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8.

VW Caddy 5
VW Caddy najnowszej generacji powstaje wyłącznie w fabryce w Poznaniu (fot. VW)

Fakt zbudowania tego samochodu na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu. Platforma konstrukcyjna definiuje nie tylko sposób ułożenia silnika i podzespołów, ale też określa technologiczny potencjał pojazdu na niej zbudowanego. VW Caddy 5 osadzony na płycie MQB pod względem technologicznym (asysta kierowcy, multimedia, łączność z internetem) potrafi wszystko to, co najnowszy Golf. Produkcja nowego modelu idzie w parze z szeroko zakrojonymi inwestycjami w infrastrukturę zakładu w Poznaniu, w proces produkcyjny i szkolenie zespołu.

Hans Joachim Godau, członek zarządu ds. finansowych i IT podkreśla: „Wytwarzany wyłącznie w Poznaniu Volkswagen Caddy jest ważną pozycją w portfolio produkcyjnym Volkswagen Poznań oraz marki Volkswagen Samochody Dostawcze, a fabryka w Poznaniu, dzięki dokonanym modernizacjom, może konkurować dzisiaj z najnowocześniejszymi zakładami produkcyjnymi w Europie. To oznacza bezpieczeństwo zatrudnienia dla naszych pracowników i stabilną przyszłość dla zakładu.”

VW Caddy 5
Nowy Caddy jest większy od poprzednika, a dzięki osadzeniu na platformie MQB jest też znacznie nowocześniejszy (fot. VW)

Nie ulega wątpliwości, że nowe Caddy wreszcie dogoni pod względem technologicznym inne auta tego typu. Co prawda w autach dostawczych nie mamy premiery co 5 lat, ale i tak nowa generacja VW Caddy była już oczekiwana przez klientów, przypomnijmy, że poprzedni model zadebiutował w… 2003 roku, 17 lat temu. Oprócz nowinek technologicznych dostępnych na pokładzie nowego auta, VW Caddy 5 jest od poprzednika większy pod każdym względem, ma też szerszą o 50 mm przestrzeń ładunkową.

Total
0
Shares