Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

VW Tiguan eHybrid – nowość w ofercie Volkswagena

Volkswagen Tiguan eHybrid to najnowszy wariant napędowy nowego Tiguana. Auto można już zamawiać.
Volkswagen Tiguan eHybrid
Volkswagen Tiguan eHybrid (fot. VW)

Odświeżony VW Tiguan zadebiutował na rynku latem 2020 roku. Wówczas przedstawiciele marki zapowiedzieli, że oprócz zmian w nadwoziu (raczej trudno mówić o rewolucji) i we wnętrzu (jeszcze bardziej cyfrowe) w gamie tego modelu pojawią się nowe jednostki napędowe. Właśnie doczekaliśmy się wariantu VW Tiguan eHybrid, czyli hybrydowego napędu z wtyczką.

Najnowszy w ofercie Volkswagena model VW Tiguan eHybrid to – jak zapewniają przedstawiciele marki z Wolfsburga – kolejny ważny element na drodze transformacji elektromobilnej koncernu. Nowy hybrydowy Tiguan wyposażony jest elektryczno-spalinowy zespół napędowy generujący pokaźną moc 245 KM.

Do 50 km na samym prądzie

Volkswagen Tiguan eHybrid
Zespół hybrydowy nowego Tiguana oferuje 245 KM mocy (fot. VW)

Volkswagen zachwala też sposób pracy nowego typu napędu w Tiguanie. Dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju podkreśla: “Zaprojektowaliśmy ten zespół w taki sposób, żeby przy dostatecznie naładowanym akumulatorze Tiguan eHybrid ruszał z miejsca zawsze w trybie „e-Mode”. Po jednokrotnym naładowaniu akumulatora jest wtedy w stanie przejechać około 50 km (wg WLTP). Dzięki temu kierowcy mogą pokonywać większość codziennych tras korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, co oznacza to, że w danym miejscu samochód porusza się bezemisyjnie”.

Tryb GTE uwalnia pełną moc

Volkswagen Tiguan eHybrid
W pełni naładowany Volkswagen Tiguan eHybrid ma pozwolić na bezemisyjne pokonanie 50 km (fot.

Ruszanie z miejsca wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego to bardzo przyjemny sposób pracy układu hybrydowego. Podobnie funkcjonują np. hybrydy Renault z serii E-Tech. Jedną z nich niedawno mieliśmy okazję testować – zapraszamy do recenzji Renault Captur E-Tech Plug-in Hybrid. Wszystko wskazuje na to, że system napędowy najnowszego w gamie, hybrydowego Tiguana również zapewni kierowcy odpowiednią żwawość. Oczywiście przy zerowej emisji w trybie elektrycznym. Więcej będziemy mogli napisać, gdy model ten trafi do nas do testów. VW zachwala też nowy tryb jazdy o nazwie GTE. Pozwala on w pełni wykorzystać potencjał hybrydowego napędu o mocy 245 KM, choć w tym przypadku emisje już będą.

Volkswagen Tiguan eHybrid
Nowy tryb jazdy o nazwie GTE pozwoli w pełni wykorzystać potencjał hybrydowego napędu (fot. VW)

VW Tiguan eHybrid otrzymał też dość bogate seryjne wyposażenie. Zgodnie z informacjami producenta, bez dodatkowych opłat nabywcy otrzymają m.in. reflektory IQ.LIGHT LED Matrix z systemem regulacji ich zasięgu i doświetlania zakrętów, czy tylne światła w technologii LED. Wewnątrz mamy wyświetlacz wskaźników Active Info Display, bezprzewodowy App Connect i aktywny tempomat. W standardzie jest tez system bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika oraz kamera cofania.

Volkswagen Tiguan eHybrid
Już bazowa konfiguracja hybrydowego Tiguana jest bogato wyposażona (fot. VW)

Z wyposażenia opcjonalnego VW oferuje po raz pierwszy w Tiguanie system Travel Assist. Umożliwia on quasi-autonomiczną jazdę z uwzględnieniem wytyczonej trasy w nawigacji, ograniczeń prędkości i konfiguracji drogi. W żadnym razie nie można jednak tu mówić o pełnej autonomii. Kierowca VW Tiguana eHybrid jest zobowiązany do trzymania rąk na kierownicy (pojemnościowe sensory) i stosownej koncentracji na drodze.

Volkswagen Tiguan eHybrid
Volkswagen Tiguan eHybrid (fot. VW)

Ceny VW Tiguan eHybrid zaczynają się od 161 090 zł. Samochód w wersjach Life i Elegance jest oferowany w 10 kolorach nadwozia do wyboru. 5 barw metalizowanych i 2 perłowe. Do wyboru są też dwa kolory tapicerki (czarna lub popielato-czarna). Model jest już dostępny w konfiguratorze VW online.

Total
0
Shares