Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Widzisz znak STOP? Po prostu się zatrzymaj. Drony patrzą – nagranie

Dron obserwujący skrzyżowanie to narzędzie coraz częściej wykorzystywane przez kierowców. Nagrania skutecznie ujawniają wykroczenia
Znak STOP oznacza, że masz się zatrzymać. Jeżeli tego nie zrobisz, a w pobliżu krąży policyjny dron, mandat jest pewny (fot. Shutterstock)

Użycie dronów przez policjantów wydziałów drogowych systematycznie rośnie, tym razem możemy podpatrzeć nagranie przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie.

Pościg za motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli

Większość zapisu wideo prezentowanego na poniższym nagraniu to obraz zarejestrowany przez drona unoszącego się nad skrzyżowaniem DK51 z ul. Wulpińską w pobliżu miejscowości Tomaszkowo. Policjanci w nagraniu wykorzystali część zapisów z systemu monitoringu GDDKiA, zainstalowanego na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu, na którym w latach 2019 – 2021 doszło do 6 wypadków i 11 kolizji drogowych.

Nagranie jest o tyle ciekawe, że pokazuje jak kierowcy lekceważą nie tylko pionowy znak B-20 (charakterystyczny, ośmiokątny znak STOP), ale również bardzo wyraźne oznakowanie poziome STOP z linią ciągłą oddzielającą pas drogi podporządkowanej, od drogi nadrzędnej. Jeden dron, aż trzy patrole w okolicy, a jednemu kierowcy policjant za jego “popis” wręcz bił brawo. Sami zobaczcie do końca!

Nagranie przygotowane przez policjantów z Olsztyna (źr. policja.pl)

Wyraźnie widać, że przy tak oznakowanej drodze, nie wystarczy zwolnić przed skrzyżowaniem. Należy się obowiązkowo zatrzymać! W przeciwnym razie kierowcy byli tuż po wykonanym manewrze zatrzymywani przez patrole odbierające obraz z drona i karani mandatami.

Jak się zachować podczas kontroli drogowej?

Total
1
Shares