Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wiosną samochodem będzie można płacić tak samo, jak telefonem

In-Car Payment per Fingerabdruck – durch eine Zwei-Faktor-Authentifizierung wird das Auto selbst zum Zahlungsgerät In-car payments by your fingerprint – two-factor authentication turns the car itself into a payment device

Daimler Mobility i Visa stworzyły globalne partnerstwo technologiczne. Od wiosny 2022 r. technologia Visa pozwoli klientom Mercedes-Benz w Europie płacić za towary i usługi za pomocą czytnika linii papilarnych w ich samochodzie.

Daimler dąży do tego, aby samochód stał się urządzeniem płatniczym do inicjowania dwuetapowego uwierzytelniania. W wyniku nowego globalnego partnerstwa technologicznego pomiędzy Daimler Mobility i firmą Visa koncern Daimler zaoferuje w swoich samochodach „natywne” płatności w samochodzie. 

Oznacza to, że wprowadzanie haseł lub poleganie na urządzeniach mobilnych celem uwierzytelniania płatności może wkrótce przejść do historii – dzięki technologii delegowanego uwierzytelniania Visa to samochód stanie się biometrycznym urządzeniem płatniczym.

System zadziała już wiosną 2022 roku

Klienci Mercedes-Benz będą mogli dokonywać płatności za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie od wiosny 2022 roku początkowo na rynkach Wielkiej Brytanii i Niemiec, a później do krajów tych dołączą kolejne europejskie rynki. Zakupów można będzie dokonywać bezpośrednio za pośrednictwem mercedesowskiego systemu MBUX. Przewiduje się, że na późniejszym etapie rozwiązanie będzie dostępne również na innych rynkach na całym świecie.

Antony Cahill, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. rynków europejskich firmy Visa w Europie: –  Możemy po raz pierwszy wprowadzić natywne rozwiązanie do uiszczania płatności w samochodzie. To ważne, że zarówno udane testy pilotażowe, jak i pierwsze działania wdrożeniowe mają miejsce w Europie, która jest wiodącym światowym ośrodkiem innowacji płatniczych i motoryzacyjnych. Mamy doskonały przykład na to, jak światowy lider w dziedzinie cyfrowych płatności i wynalazca samochodu mogą połączyć swoje technologie, aby stworzyć nową generację inteligentnych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, zapewniając kierowcom i pasażerom całkowicie nowe doświadczenie w handlu online w samochodzie.

– Nie ma nic wygodniejszego niż autoryzacja płatności odciskiem palca. Luksusowe doświadczenie klienta obejmuje oczywiście aspekt bezpieczeństwa – zapewniamy naszym klientom bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy, ale także podczas dokonywania płatności –  powiedział Franz Reiner, dyrektor generalny Daimler Mobility.

Technologia stojąca za natywnym cyfrowym handlem w samochodzie

Daimler będzie pierwszą firmą motoryzacyjną na świecie, która zaoferuje w swoich samochodach Visa Cloud Token Framework. To bazująca na chmurze technologia zabezpieczeń, zapewniająca większą elastyczność na wielu urządzeniach – tokeny chmurowe chronią i usuwają poufne informacje dotyczące płatności poprzez konwersję danych oraz ich bezpieczne przechowywanie. Umożliwiają również parowanie wielu urządzeń w samochodzie i poza nim; urządzenia te są bezpośrednio integrowane z danymi uwierzytelniającymi bank klienta. Znacząco poprawia to ogólne wrażenia z płatności, ponieważ aby sfinalizować zakup lub przełączyć się pomiędzy urządzeniami w celu uwierzytelnienia płatności, konsumenci nie muszą już wprowadzać długich numerów kart. Rozwiązanie zostanie wykorzystane do zainicjowania dwuetapowego uwierzytelniania.

Przyszłość cyfrowego handlu w samochodzie

Szacuje się, że tylko w ciągu najbliższych 2 lat liczba samochodów podłączonych do internetu wzrośnie do ponad 352 milionów na całym świecie, a do roku 2025 całkowity rynek płatności w samochodzie ma osiągnąć wartość około 86 miliardów dolarów.

Total
0
Shares