Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

WRC: Rally Monza – Ogier i Ingrassia zdobywają Mistrzostwo Świata WRC 2021!

Sebastien Ogier w Rally Monza od początku do końca kontrolował sytuację i nie dał sobie odebrać zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Oto Mistrz!
Ogier i Ingrassia Mistrzami Świata w Rajdach Samochodowych (fot. WRC.com)

Triumf dwójki Francuzów w zakończonym właśnie Rally Monza, czyli Rajdzie Włoch, ostatecznie umocniło tych dwóch zawodników na pozycji liderów w klasyfikacji generalnej całego sezonu. Nikt i nic nie odbierze już im Mistrzostwa Świata w 2021 roku! Triumf tym bardziej cenny, że to ósmy tytuł Mistrza Świata jaki zdobył Seb Ogier. W dziejach tej dyscypliny tylko jeden kierowca jest bardziej utytułowany – Sebastien Loeb, który mistrzowski tytuł zdobywał dziewięciokrotnie.

Cieszy się również Toyota, która zdobyła dwa czołowe miejsca w ostatnim rajdzie sezonu i kończy sezon zespołowo na pierwszym miejscu. Nas cieszy wicemistrzostwo świata WRC3 dla Kajetana Kajetanowicza, który w swojej kategorii zdobył trzecie miejsce w zakończonym rajdzie!

Bardzo niewiele brakowało, a Ogier nie ukończyłby rajdu – od poważnego uszkodzenia auta w zderzeniu z barierą brakowało bardzo niewiele, poniżej więcej na wideo (fot. WRC.com)

Ogier wygrał ostatni rajd sezonu stale kontrolując sytuację. Wygrał tylko pięć ze wszystkich szesnastu odcinków specjalnych, ale prowadzenie stracił na krótko trzykrotnie na rzecz również jadącego Toyotą Yaris WRC Elfyna Evansa, z którym Francuz do ostatnich chwil walczył o mistrzowski tytuł.

Czy Ogier powalczy o wyrównanie rekordu Loeba? To wątpliwe, bo zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie będzie już podstawowym kierowcą teamu Toyoty w 2022 roku. Debiut w najnowszych, hybrydowych Yarisach GR Rally1 zaliczą pozostali kierowcy zespołu: Elfyn Evans i młody Fin, Kalle Rovanperä, a Francuz będzie współdzielił trzeci samochód z nowym kierowcą Toyoty, Finem Jari-Matti Latvalą. Poniżej dla porządku wyniki Rally Monza:

Wyniki Rally Monza (źr. wrc.com)

Czas na klasyfikację generalną WRC w sezonie 2021:

Klasyfikacja generalna kierowców WRC w sezonie 2021 (źr. WRC.com)

A poniżej bardzo nam się podobająca klasyfikacja kierowców WRC3:

Klasyfikacja WRC3 w sezonie 2021 – Polak wicemistrzem świata WRC3! Gratulujemy! (źr. WRC.com)
Total
0
Shares