WRC Safari Rally Kenya – dzień trzeci – Thierry Neuville

WRC Safari Rally Kenya – kolejny dzień zmagań, do piachu, pyłu i skał, doszły tropikalne burze i błoto. Belgowie wciąż na prowadzeniu.
Thierry Neuville wczoraj walczył z pyłem, piachem i skałami, dziś doszły tropikalne burze – dał radę (fot. WRC.com)

Belgijska załoga tegoroczny Rajd Kenii pokonuje niczym natchnieni jeźdźcy apokalipsy. Apokalipsy, bo pył, kamienie i kenijski piach nie wybaczają najmniejszych błędów. Dziś do tego zestawu doszły jeszcze tropikalne ulewy, ale i to nie wykoleiło Belgów. Po dzisiejszych sześciu odcinkach rajdu, to duet Neuville i Wydaeghe wciąż dzierży palmę pierwszeństwa, a sobotnie zmagania z 37 startujących załóg ukończyło już tylko 33. Błędów nie ustrzegli się niestety również Polacy, ale mamy też jasny punkt – Sobiesław Zasada, najstarszy kierowca jaki kiedykolwiek startował w rajdach tej rangi wciąż jedzie. Dla przypomnienia – Pan Zasada ma 91 lat! Przyjrzyjmy się wynikom dzisiejszych etapów

OS8 – Elmenteita 1 – Neuville

Rozpoczęcie sobotnich zmagań potwierdziło doskonałą formę Belgów. To oni przejechali odcinek w Neuville najszybciej, wyprzedzając jednak lidera klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata – Sebastiena Ogiera zaledwie o 0,9 sekundy.

Wyniki 8 OS-a (źr. WRC.com)

OS9 – Soysambu 1 – Ogier

Ten odcinek najszybciej przejechali Francuzi, bo najpierw na mecie zameldował się Ogier, a czas o 4,2 sekundy dłuższy odnotował jego rodak – Fourmaux, ale Neuville spokojnie kontrolował sytuację. Ogier po wczorajszym dniu ma dużo do nadrobienia.

Wyniki 9. OS-a (źr. WRC.com)

OS10 – Sleeping Warrior 1 – Ogier raz jeszcze

Sebastien Ogier przemyka po kenijskich sawannach, a Zebry mu kibicują (fot. WRC.com)

Ten odcinek to kolejny przykład, kiedy natura w Kenii pokazała kierowcom swoje mroczne oblicze. Podczas przejazdu tego odcinka rozpoczęła się tropikalna ulewa, która zamieniła i tak ciężkie warunki drogowe w prawdziwe piekło. Suche i zakurzone drogi stały się wręcz bagnami, a twarde opony skuteczne na suchym gruncie nie dawały żadnej przyczepności w tak fatalnych, mokrych warunkach. Z trasy wypadł Katsuta, który nie dość że wypadł z trasy tracąc do Neuville’a kolejnych 20 sekund, to jeszcze na dodatek na plecach czuje oddech wytrwałego Estończyka Otta Tänaka. Niestety, ten również nie ustrzegł się problemów – całkowicie stracił widoczność podczas ulewy i zmuszony był się zatrzymać by oczyścić przednią szybę tracąc kolejne sekundy.

Wyniki 10. odcinka (źr. WRC.com)

Poniżej wideo podsumowujące przejazdy z pierwszej połowy dnia:

OS11 – Elmenteita 2

Kolejny, drugi przejazd tego dnia w Elmenteita należał ponownie do Ogiera, ale lider całego Rajdu cały czas kontrolował sytuację uzyskując trzeci czas przejazdu. Ott Tänak ponownie zmniejszył swój dystans do Katsuty.

Wyniki 11. odcinka (źr. WRC.com)

OS12 – Soysambu 2 – Ott Tänak

Takamota Katsuta utrzymał dziś drugą lokatę w generalce, ale zarówno Ogier, jak i Tänak go dziś doganiali (fot. WRC.com)

Ambitna Estońska załoga uzyskała najlepszy czas 12. odcinka Rajdu Kenii, a Katsuta stracił do estońskiej załogi kolejne 7,8 sekundy.

Wyniki 12. odcinka (źr. wrc.com)

OS13 – Sleeping Warrior 2 – Dani Sordo

Wczorajsi pechowcy – Dani Sordo i Elfyn Evans na zakończenie dnia powetowali sobie wypadki dnia poprzedniego najlepszymi czasami przejazdów.

Wyniki ostatniego z dzisiejszych odcinków (źr. WRC.com)

Zobaczcie jeszcze wideo podsumowujące odcinki 11 – 13:

Safari Rally Kenya – generalka po sobocie

Mimo, że Neuville wygrał dziś tylko jeden etap, to Belgowie stale kontrolowali sytuację utrzymują się systematycznie w czołówce. Poniżej kolejność w klasyfikacji generalnej po dzisiejszych zmaganiach. Jeżeli chodzi o polskie załogi: Chwist i Heller są na 19. pozycji w generalce, a zdumiewający Zasada z Borysławskim zajmują 29. pozycję.

Wyniki klasyfikacji generalnej Rajdu Kenii po 13. odcinkach (źr. WRC.com)
Total
0
Shares