Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Zalety kredytu samochodowego jak abonament

Planujesz zmienić samochód, ale wciąż są inne, ważniejsze wydatki? Teraz nie musisz wybierać i rezygnować z zakupów, a za nowy samochód z Grupy Volkswagen płacić jednorazowo, co mogłoby być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Zobacz, jaki kredyt samochodowy przygotował Volkswagen Financial Services z myślą o Klientach, którzy chcą, by ich zobowiązanie było rozłożone na raty – najlepiej jak najniższe.

Kredyt jak abonament – bo o nim mowa – to obok kredytu klasycznego sposób na sfinansowanie wybranego przez Ciebie modelu ŠKODY, SEATA, CUPRY, Audi, Volkswagena (osobowego lub dostawczego), a nawet Porsche. Możesz wybrać auto spośród wszystkich modeli wskazanych marek, także samochodów luksusowych, elektrycznych czy popularnych ostatnimi czasy – zwłaszcza w okresie wakacyjnym – kamperów. Od razu – bez konieczności wydawania już zaoszczędzonych pieniędzy czy tym bardziej czekania, aż „coś się odłoży”. Przecież samochód jest często potrzebny znacznie szybciej niż trwa proces odkładania gotówki. Na szczęście jest możliwość wzięcia wymarzonego auta na kredyt.

VW FS rekomenduje kredyt samochodowy w opcji „abonamentowej” jako ten z najbardziej atrakcyjną ratą. Co na nią wpływa? Samochód z każdym dniem traci na pierwotnej wartości. Zwrócono na to uwagę i automatycznie obniżono miesięczną opłatę, która jest wynikiem rozłożenia na raty jedynie części wartości pojazdu – inaczej niż przy rozwiązaniu klasycznym. Płacisz niewysoką ratę, a użytkujesz jak najbardziej wysokiej klasy auto – dobry deal? Oczywiście, że dobry. Kredyt jak abonament to dodatkowo także elastyczne zakończenie umowy, co oznacza tyle, że dopiero pod koniec umowy zdecydujesz, co chcesz zrobić z samochodem, którym jeździsz. Możesz zakończyć finansowanie, zwrócić go do dealera i wymienić na nowszy, nieco lepiej wyposażony lub całkiem inny model. Drugie rozwiązanie zakłada wykupienie pojazdu na własność i dalsze użytkowanie. Jest także trzecia opcja: kontynuowanie obecnego kredytu jak abonament i jeżdżenie wybranym modelem bez zmian.

Co ważne, aby wziąć samochód na kredyt, korzystając z oferty VW FS, nie musisz wnosić wkładu własnego. Warto jednak pamiętać, że nawet minimalna wpłata (0-35%) obniży Twoją ratę. Pokaże Ci to pomocne narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu. Dobierasz w nim parametry zgodnie ze swoimi potrzebami, a przede wszystkim możliwościami, możesz także porównać raty. Zaznaczasz wysokość wkładu własnego, czas umowy, a także szacunkowy roczny limit kilometrów. Dla różnych marek będą one nieco różne. Realne dobranie raty jest o tyle istotne, że jest ona stałą, miesięczną opłatą, czyli nie zmienia się przez cały czas trwania umowy kredytowej. Zawiera także pakiet ubezpieczeń samochodu na pierwszy rok, dzięki któremu nie martwisz się o jego serwis i ewentualne naprawy w przypadku awarii.

Dużą zaletą jest możliwość wymiany auta na nowe nawet co kilka lat, a także proste procedury przyznawania finansowania. A jeśli chcesz mieć lepiej wyposażony model, dodatkowe wyposażenie także doliczysz do swojej miesięcznej raty, podobnie z ubezpieczeniem. Dzięki temu opłaty za samochód idealnie wpasujesz w swój domowy budżet, a o to przecież chodzi.

Total
0
Shares