Zegarek IWC Schaffhausen Mercedes-AMG kosztuje tyle co auto w salonie

IWC Schaffhausen (fot. MB)
IWC Schaffhausen (fot. MB)

Drogie samochody i luksusowe zegarki mają ze sobą wiele wspólnego – są mechaniczne, piękne i bardzo drogie. Dlatego nie dziwi fakt, że producenci zegarków często współpracują z markami samochodowymi tworząc nierzadko bardzo drogie limitowane edycje czasomierzy. Niektórzy producenci jak np. Richard Mille pracują z wieloma markami (Ferrari, McLaren), ale szwajcarski IWC od lat pracuje tylko z Mercedesem. Ile kosztuje ten zegarek? Ceny nie znamy, ale tytanowe piloty IWC kosztują z reguły grubo ponad 10 tys. Euro – nawet z drugiej ręki. O tym, że jest to więcej niż nowe auto przekonacie się tutaj.

Zegarek IWC dla fanów AMG

IWC Schaffhausen Mercedes-AMG (fot. MB)

Najnowszym dziełem IWC Schaffhausen i Mercedes-AMG jest zegarek Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG. Został stworzony dla uczczenia partnerstwa, które łączy obie firmy od 2004 r. Tytanowy zegarek IWC Pilot’s Watch Chronograph korzysta z mechanizmu IWC kaliber 69385 i ma tarczę z włókna węglowego.

IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG (nr ref. IW377903)

IWC Schaffhausen Mercedes-AMG (fot. MB)
Tytan, włókno węglowe i szafir – oto zegarek dla AMG (fot, MB)

Zegarek został zbudowany z materiałów stosowanych do budowy samochodów i jest to pierwszy 43-milimetrowy zegarek Pilot‘s Watch Chronograph wyposażony w mechanizm IWC kaliber 69385, a także pierwszy taki chronograf z obudową z tytanu. Tytanowe wykończenie Grade 5 nadaje mu matowo-szary wygląd, inspirowany lakierem AMG szarość selenitu magno. Do produkcji tarczy wykorzystano włókno węglowe, które jest znane pasjonatom motoryzacji. Czarna tarcza z włókna węglowego kontrastuje ze srebrnymi oznaczeniami, przywodząc na myśl wskaźniki wyścigowych aut. Do zasilania zegarka służy automatyczny mechanizm IWC kaliber 69385. Na deklu z przyciemnianego szafirowego kryształu widnieje logo Mercedes-AMG. Szafirowe szkło po obu stronach ma antyrefleksyjną powłokę. Wodoodporność wynosi 6 barów, a rezerwa chodu – 46 godzin. Zegarek ma pasek z czarnej, tłoczonej skóry cielęcej z kontrastowym szwem i składanym zapięciem.

Historia IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen Mercedes-AMG (fot. MB)
IWC Schaffhausen Mercedes-AMG (fot. MB) IWC Schaffhausen and long-standing partner Mercedes-AMG launch a performance engineering inspired chronograph

W 1868 r. amerykański zegarmistrz i przedsiębiorca Florentine Ariosto Jones przybył z Bostonu do Szwajcarii, do Schaffhausen, gdzie założył firmę International Watch Company. Jego marzeniem było połączenie zaawansowanych amerykańskich metod produkcji z kunsztem szwajcarskich zegarmistrzów – i tworzenie najlepszych kieszonkowych zegarków swoich czasów. W ten sposób Florentine Ariosto Jones zapoczątkował unikalne inżynierskie podejście IWC oraz scentralizowaną produkcję mechanicznych zegarków w Szwajcarii.Jako pionier w stosowaniu tytanu i ceramiki IWC specjalizuje się dziś w projektowaniu zaawansowanych technicznie kopert z wyszukanych materiałów, takich jak glinek tytanu i Ceratanium®.

Kilka słów o Mercedes-AMG

IWC Schaffhausen Mercedes-AMG (fot. MB)
Mercedes-AMG G63 (fot. MB)

Mercedes-AMG to marka samochodów sportowych z siedzibą w Affalterbach w Niemczech, należąca do Mercedes-Benz Cars. Fascynacja światem wyścigów zachęciła Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera, by w 1967 r. założyć firmę AMG. Od 2005 r. Mercedes-AMG GmbH jest spółką w pełni zależną Daimler AG i reprezentuje sportowy oddział firmy – z szeroką gamą modeli. W przeciwieństwie do wielkoskalowej produkcji silniki Mercedes-AMG są montowane w Affalterbach zgodnie z zasadą „jeden człowiek, jeden silnik”. Korzenie AMG wywodzą się z toru wyścigowego, ale obecnie AMG realizuje misję transformacji firmy i na nowo definiuje kierunek dzięki zelektryfikowanym układom napędowym.

Total
0
Shares