Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Zrodzony w wirtualu, zbudowany w realu – Team Fordzilla P1

Team Fordzilla P1

Team Fordzilla P1 to pierwszy wirtualny samochód wyścigowy do gier zaprojektowany we współpracy graczy i marki samochodów. Teraz zespół e-sportowy Team Fordzilla firmy Ford pokazał prawdziwy, pełnowymiarowy model swojego ekstremalnego samochodu wyścigowego Team Fordzilla P1.

Czy Wam też odrobinę przypomina prototyp GT90? (fot. Ford)

Widok prawdziwych samochodów przenoszonych do gier komputerowych jest powszechny. Jak Twierdzi Ford, Fordzilla to pierwszy przypadek, kiedy producent samochodów ożywił wirtualny samochód współpracując z graczami.

Kokpit inspirowany najnowszym Fordem GT (fot. Ford)

Team Fordzilla P1 powstawał na Twitterze

Podróż samochodu wyścigowego Team Fordzilla P1 rozpoczęła się w marcu tego roku, kiedy gracze zostali poproszeni o głosowanie nad funkcjami samochodu na Twitterze, w tym konfiguracją siedzeń, pozycją silnika i definicją kokpitu. Prawie ćwierć miliona głosów oddanych przez fanów zostało oddanych w trakcie trwania ankiety.

Team Fordzilla P1

Innowacyjny samochód wyścigowy Team Fordzilla P1 ma wygląd zewnętrzny zaprojektowany przez Arturo Ariño i wnętrze, które było wizją Roberta Engelmanna – projektantów Forda. Samochód wyścigowy jest zbudowany na bazie monocoque, częściowo pokrytego dużym, hiper-przezroczystym baldachimem w stylu myśliwca odrzutowego, chroniącego kierowcę i pilota. Przezroczysta osłona nie tylko zaciera granice między nadwoziem a wnętrzem, ale także podkreśla pozycję za kierownicą samochodu wyścigowego.

Nie ma wątpliwości, że ten Ford jest dziełem graczy (fot. Ford)

Styl jest najważniejszy

Wygląd zewnętrzny tego samochodu wyścigowego to połączenie eleganckiego przodu, przypominającego GT, z głęboko wyrzeźbionymi przednimi błotnikami i panelami bocznymi. Tył jest całkowicie odsłonięty i celebruje aerodynamikę oraz surowość torów wyścigowych. W kokpicie znajdują się ekrany LED, które informują kierowcę i pilota na bieżąco. Ponadto zintegrowany ekran na kierownicy umożliwia wymianę danych na żywo z zespołem. Całe wnętrze zaprojektowano tak, aby pomóc kierowcy zwiększyć przyjemność z wyścigów.

Liftoff oznacza oderwanie się od ziemi (fot. Ford)

Team Fordzilla P1 powstał w siedem tygodni

Team Fordzilla P1 to pierwszy samochód Forda, który ze względu na obecną pandemię został zaprojektowany przez zespół, który nigdy się nie spotkał. Członkowie zespołu byli rozproszeni po pięciu różnych krajach. Współtworzony przez graczy hipersamochód zawiera kilka specjalnych elementów, które przemawiają do społeczności SIM. Na podłodze przed fotelem drugiego pilota znajduje się komunikat AFK (Away From Keyboard), który przypomina, że osoby siedzące na tym siedzeniu są z dala od klawiatury. Najważniejsze przesłanie znajdziemy z przodu samochodu przy dolnym spojlerze. To hasło GLHF (Good luck have fun) do każdego gracza i kierowcy wyścigowego, aby naprawdę dobrze się bawić i cieszyć się jazdą.

Fordzilla wygląda jakby lewitował nisko nad ziemią (fot. Ford)
Total
0
Shares