Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

100% elektryczny napęd wkracza w kolejne segmenty rynku

Peugeot e-RIFTER (fot. Peugeot)
Peugeot e-RIFTER (fot. Peugeot)

Marka PEUGEOT prezentuje kolejny model w ramach elektryfikacji swojej gamy samochodów. PEUGEOT e-RIFTER jest teraz dostępny z napędem w 100% elektrycznym. Auto oferuje zasięg sięgający 280 km zgodnie z protokołem WLTP, dwie długości nadwozia: Standard i Long (do 7 miejsc siedzących) i bagażnik o pojemności do 1 050 litrów.

Nic nie tracimy?

Firma zapewnia, że PEUGEOT e-RIFTER zachowuje wszystkie atuty wersji spalinowych i nie traci nic ze swych zalet użytkowych. PEUGEOT umożliwia bezemisyjną jazdę w strefach ograniczonego ruchu w centrach miastPonadto wnętrze wyposażone zostało w nowy cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit®.

Elektryczny napęd w Peugeot e-RIFTER (fot. Peugeot)

Napęd elektryczny


Nowy PEUGEOT e-RIFTER, zaprojektowany na modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform) oferuje w 100% elektryczny silnik o maksymalnej mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, dostępnym od momentu rozruchu, który zapewnia transport bez wibracji, hałasu, konieczności zmiany biegów, zapachu spalin i oczywiście bez emisji CO2 Elektryczny zespół napędowy (silnik elektryczny i falownik oraz ładowarka z przetwornicą prądu stałego na prąd zmienny) jest podobny do zamontowanej w modelu PEUGEOT e-TRAVELLERZE. Podobnie jak w przypadku tego modelu, została zmodyfikowana przekładnia redukcyjna, aby spełnić potrzeby użytkowników pojazdów użytkowych w zakresie ładowności.

RIFTER z klasycznym napędem (fot. Peugeot)

Czy Peugeot e-RIFTER zyska popularność?

Naszym zdaniem takie auto może być świetnym pojazdem użytkowym typu “shuttle” tj. wykorzystywanym przez hotele lub instytucje, które potrzebują miejskiego środka transportu. Silniki elektryczne przyzwyczaiły nas do dobrych odczuć zza kierownicy, jedynym problemem pozostaje niezmiennie zasięg. Miejmy nadzieję, że propozycja Peugeota okaże się wystarczająca dla użytkowników z sektora użytkowego.

Total
0
Shares