Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Warsztaty sieciowe coraz popularniejsze. Q Service Castrol ma ich już 500 w Polsce

fot. Q Service Castrol mat. prasowe

Dzisiejsze zaawansowanie technologiczne samochodów wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz zaplecza, które pozwala na ciągłe doskonalenie się, dlatego również w Polsce już 1/3 warsztatów należy do różnych sieci. Jest to alternatywa, chociażby dla tych, którzy posiadają nowoczesny samochód po gwarancji, a z różnych powodów nie chcą korzystać z usług ASO.

ochrona gwarancyjna wybranych elementów silnika
Jedną z rzeczy, którą chwali się sieć warsztatów Q Service Castrol jest ochrona gwarancyjna wybranych elementów silnika (fot. shutterstock)

W Niemczech, Francji, Włoszech oraz Szwecji ponad połowa wszystkich serwisów pozostaje zrzeszona, a europejskim liderem jest Norwegia, w której do sieci należy 88% warsztatów mechanicznych. Istniejąca od trzech lat na rynku sieć Q Service Castrol otworzyła właśnie ma już w Polsce 500 warsztatów.

Jak mówi komunikat prasowy, który otrzymaliśmy od sieci:

Strategia biznesowa marki oparta jest na zapewnieniu szerokiego portfolio usług, rozwiązań i produktów, niedostępnych w innych warsztatach samochodowych. Wśród nich są ochrona gwarancyjna wybranych elementów silnika, opon marki Semperit oraz tarcz hamulcowych ATE. Właściciele serwisów zrzeszonych w sieci mogą również liczyć na pomoc w zakresie e-commerce oraz kompleksowej obsługi klientów flotowych. Koncept oferuje także szerokie wsparcie marketingowe, poprzez m.in.: kampanie reklamowe, profesjonalne materiały wizualne czy system umawiania wizyt online.

W związku z tym zadaliśmy przedstawicielom sieci pytania, które mogą pomóc wam, jeśli będziecie chcieli skorzystać z usług Q Service Castrol lub dołączyć ze swoim warsztatem do sieci:

Czy sieć Q Service Castrol obsługuje używane auta elektryczne i hybrydowe?

Obecnie flota samochodów elektrycznych i hybrydowych stanowi minimalny procent w udziale napraw w warsztatach sieci Q Service Castrol. Aktualnie obsługa aut elektrycznych i hybrydowych możliwa jest w części serwisów sieci Q Service Castrol, które posiadają kadrę wykwalifikowanych elektryków z uprawnieniami SEP. Takie uprawnienia umożliwiają naprawę samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Sieć podejmuje nieustanne działania, w tym odpowiednie szkolenia mechaników, by stale zwiększać liczbę warsztatów oferujących naprawy pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Co oznacza zapis “ochrona gwarancyjna wybranych elementów silnika” i w jakich wypadkach klient może na nią liczyć?

Ochrona gwarancyjna wybranych elementów silnika związana jest z programem Gwarancja na Silnik Castrol. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy w przeciągu ostatnich 7 dni serwisowali swój samochód w warsztacie sieci Q Service Castrol. Gwarancja jest dostępna dla klientów serwisów Q Service Castrol, którzy zlecili wymianę oleju samochodowego na wybrane produkty Castrol EDGE, MAGNATEC lub GTX.

Pojazd musi również spełniać określone warunki: gwarancja należy się właścicielom prywatnych samochodów osobowych bądź lekkich pojazdów użytkowych z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym o przebiegu do 150 000 km i w wieku do 12 lat.

Gwarancja obowiązuje przy przebiegu do 10 000 km lub w okresie do 12 miesięcy po wymianie oleju. Data jej startu następuje 30 dni bądź 1000 km od daty wymiany oleju silnikowego, pod warunkiem ważnej rejestracji.

Program gwarancyjny obejmuje takie części, jak: tłoki i pierścienie, łożyska turbosprężarki, tuleja cylindrowa lub cylinder, pompa oleju, korbowody, wały wyrównawcze i popychacze, wałki rozrządu, wały korbowe, wałki zaworowe, wahacze i czopy, koło zębate aparatu zapłonowego (nie dotyczy samochodów z silnikiem wysokoprężnym), sworznie stopy korbowodu i tuleje oraz trzpienie i prowadnice zaworów (bez docierania).

Jakie warunki musi spełnić warsztat, żeby przystąpić do sieci?

Warsztat musi posiadać odpowiednią infrastrukturę, a do tego wyróżniać się schludnością i czystością. Właściciele zobligowani są do stworzenia dwóch stref – serwisowej, w której pojazdy będą poddawane naprawom oraz strefy obsługi klienta z wydzieloną poczekalnią. Serwis samochodowy, który chce dołączyć do sieci, zobowiązany jest funkcjonować zgodnie z procedurami serwisowymi, czyli powinien wdrożyć systemy IT, za pomocą których ma możliwość m.in. zakładania zleceń czy prowadzenia kalendarza wizyt.

Warsztat powinien posiadać profesjonalny sprzęt diagnostyczny, być kompleksowy i świadczyć szeroki zakres usług od napraw mechanicznych po naprawy i wymianę opon.

Wszystkie powyższe wymagania weryfikuje przeprowadzany na początku audyt. Na tym etapie drobne braki nie dyskwalifikują serwisu, który ubiega się o dołączenie do sieci. Każdy warsztat otrzymuje odpowiednią ilość czasu, by wprowadzić działania naprawcze. Gdy to nastąpi, wtedy dochodzi do ponownego audytu.

Total
0
Shares