Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

ABT Power S, czyli jak wzmocnić Audi SQ5

ABT to jeden z bardziej znanych tunerów samochodów grupy Volkswagena. Tym razem ulepszył SQ5. Na co mogą liczyć klienci?
fot. ABT

Parametry, które prezentuje ABT w swoim wydaniu Audi SQ 5, budzą uznanie. Z silnika 3.0 TDI udało się wycisnąć 384 KM ( 37 KM więcej niż seria ) i 760 NM ( 60 Nm więcej niż seria ). Pozwala to przyspieszyć potężnym, dwutonowym autem od 0 – 100Km/h jedynie w 4.9s! ABT w swojej ofercie ma również zmodyfikowaną wersje Q5 TFSI e. Osiągi nie są tak spektakularne jak we flagowym modelu. Po kuracji wzmacniającej auto silnik wypluwa 310KM ( 58KM więcej niż seria) i 420Nm (50Nm więcej niż seria). Jak widać, ABT potrafi również zmodyfikować samochód z napędem hybrydowym, co nie jest tak oczywiste wśród tunerów. W swojej ofercie mają modyfikacje dla prawie każdego aktualnego modelu Audi.

Nie tylko moc, ale też obniżone zawieszenie (fot. ABT)

Pamiętajmy jednak, że moc to nie wszystko. Dla lepszego prowadzenia auto zostało wyposażone w zawieszenie, które umożliwia obniżenie pojazdu o 35 do 60 mm na obydwu osiach. W wersji Q5 TFSI e, które również jest dostępne w ofercie ABT, obniżenie wynosi od 15 do 40 mm. Przy podnoszeniu mocy warto zwrócić uwagę na prowadzenie. Szczególnie w SUV-ach, gdzie środek ciężkości znajduje się wysoko. Optymalne obniżenie samochodu poprawia trakcję i bezpieczeństwo. Samochód postawiony jest na 21” aluminiowych felgach ABT, które idealnie komponują się z resztą auta.

spojler ABT
Z pakietem modyfikacji wizualnych SQ5 od ABT wygląda drapieżnie (fot. ABT)

W pakiecie jest również sterownik AEC, który bezustannie monitoruje i koryguje ponad 25 parametrów, a nad bezpieczeństwem podzespołów czuwają limitery. Klienci mogą zdecydować się też na modyfikacje wizualne – tylny spoiler, listwy boczne, tylny zderzak oraz karbonowe końcówki wydechu. Dodatkowo można dobrać opcje z aktywnym wydechem.
ABT daje gwarancję na swoje usługi na 2 lata do 100tys km od daty pierwszej rejestracji. Usługa dostępna jest również w Polsce.

Total
13
Shares