Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ambitne plany GDDKiA – ponad 2800 km nowych dróg. Gdzie powstaną?

GDDKiA przypomniało o swoich planach – ponad 2800 km nowych dróg aktualnie w przygotowaniu. Termin? Najpóźniej 2025 rok.
(fot. Shutterstock)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się ambitnymi planami rozbudowy infrastruktury drogowej w naszym kraju. Oprócz aktualnie realizowanych (już budowanych) 112 zadań o łącznej długości 1455,2 km, na etapie przygotowania znajduje się obecnie 187 zadań o łącznej długości ponad 2800 km. Składa się na to 101 zadań o łącznej długości blisko 2060 km z Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) oraz 86 obwodnic z Programu Budowy 100 obwodnic (PB100) o łącznej długości ok. 747 km.

– Trwają intensywne prace przygotowawcze dla inwestycji realizowanych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic. Ruszają też kolejne. Od początku tego roku podpisaliśmy już trzydzieści jeden umów na przygotowanie zadań o długości ok. 436 km i wartości niemal 130 mln zł. – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 

Ponad 2800 km nowych dróg do 2025 roku – czy to się uda? (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

GDDKiA podkreśla, że budowa dróg to proces bardzo złożony i o ile osoby postronne widzą już w zasadzie sam proces wykonania danej drogi, to jest on poprzedzony licznymi pracami przygotowawczymi takimi jak prace nad studiami korytarzowymi, studiami techniczno-ekonomiczno-środowiskowymi, projektami budowlanymi itp. Bez tych elementów do rozpoczęcia realizacji danej inwestycji nigdy by nie doszło.

Gdzie planowane są drogi i obwodnice? Poniższa mapka pokazuje prace przygotowawcze jakie dotyczą inwestycji do 2025 roku.:

Odcinki w przygotowaniu w ramach PBDK i PB100 (źr. GDDKiA)

Mapę w pełnej rozdzielczości można pobrać bezpośrednio z witryny GDDKiA. Zaznaczamy, że powyższa mapka obejmuje tylko te odcinki, które znajdują się obecnie w fazie przygotowawczej i są realizowane w ramach PBDK oraz programu 100 obwodnic.

Total
0
Shares