Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi e-tron S debiutuje w Polsce. Znamy ceny

Audi e-tron
Audi e-tron (fot. Audi)

Ile dokładnie zapłacimy za najmocniejszego “elektryka” z Ingolstadt? Audi e-tron S wraz z wersją Sportback są już dostępne w polskich salonach.

Do 100 km/h w 4,5 sekundy

Audi e-tron S osiągi
Elektryczny SUV od Audi ma 503 KM i niemal 1000 Nm (fot. Audi)

Do napędu użyte zostały trzy silniki elektryczne. W Audi e-tron S generują one 503 KM i blisko 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za to właśnie lubimy auta elektryczne. Z pozoru zwykły miejski SUV jest w stanie przyspieszyć do pierwszej setki w 4,5 sekundy, a to już osiągi, chociażby Lexusa RC-F. Niestety z prędkości maksymalnej nie będą zadowoleni miłośnicy jazdy po niemieckich autostradach bez ograniczeń prędkości. W Audi e-tron S wynosi ona zaledwie 210 km/h.

Ekologia słono kosztuje

Audi e-tron S nadwozie
Cena? od 414 900 zł za Audi e-tron S (fot. Audi)

Ceny debiutującego Audi e-tron S mogą przyprawić o zawrót głowy, biorąc pod uwagę, że równie ciekawe samochody o spalinowym napędzie dostaniemy za mniejszą sumę pieniędzy.
Klasyczne Audi e-tron S kosztuje od 414 900 zł, a wersja Sportback startuje od 426 200 zł. W cenniku nie ma wyszczególnionych konkretnych wersji wyposażenia. Standardowo każdy e-tron S otrzyma 2-strefową klimatyzację, wirtualny kokpit, multimedia MMI z nawigacją, pakiet systemów wsparcia kierowcy, adaptacyjne zawieszenie i 19-calowe felgi oraz reflektory LED. Jak to w markach premium bywa, zbyt swobodne zaznaczanie kolejnych opcji w konfiguratorze może łatwo prowadzić do przekroczenia kwoty 500 000 zł. Audi e-tron S i e-tron S Sportback ma akumulator o pojemności 95 kWh (jest to jedyna opcja), co przekłada się na 360 kilometrów zasięgu.

Total
0
Shares