Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi RS Q e-tron wystartuje w rajdzie Dakar 2022

Audi ma wielkie ciśnienie, żeby swoim zelektryfikowanym Audi RS Q e-tron wygrać Dakar 2022. Jak to chcą zrobić?

Gdzie zobaczymy Audi w 2022 roku?

Audi 24h Le Mans
W 2016 Audi wycofało się z 24h Le Mans (fot. Audi materiały prasowe)

Audi ogłosiło, że wycofuje się z Formuły E, ale zobaczymy samochody tej marki w rajdzie Dakar, powrócą również 24h Le Mans. Oficjalne prace nad projektem modelu RS Q e-tron rozpoczęły się niespełna rok temu.

Jakie będzie nowe Audi RS3?

Jak zbudowane jest Audi RS Q e-tron?

prąd + benzyna
Prąd + benzyna mają być receptą na zwycięstwo Audi w Dakarze 2022 (fot. Audi materiały prasowe)

Pod dziwacznym nadwoziem znajdą się dwa silniki elektryczne z Formuły E 2021. Każdy z nich będzie obsługiwał jedną oś. Łączna moc to 671 KM, ale to się jeszcze może zmienić w związku z trwającymi rozmowami. Akumulator ma moc 50 kWh, a za doładowanie, jako że na pustyni może być ciężko z ładowarkami, odpowiada 2.0 turbo pochodzące z auta DTM. Niezła mieszanka, co?

Kto pojedzie Audi RS Q e-tron w Dakarze 2022?

Dakar 2022
Za kierownicami trzech pojazdów, które mają pojawić się na starcie rajdu Dakar 2022 pojawią się znane wszystkim nazwiska (fot. Audi materiały prasowe)

Audi ma zamiar wystawić do rajdu trzy pojazdy. Za kierownicą pierwszego zasiądzie Stéphane Peterhansel, który wygrał Dakar 14 razy, niezniszczalna legenda WRC Carlos Sainz (trzykrotny zwycięzca Dakaru) oraz mistrz DTM/WRX Mattias Ekström. 

Czasy się zmieniają i trzeba się do nich przystosować. Jesteśmy niezmiernie ciekawi rywalizacji tradycyjnie napędzanych pojazdów z elektromobilnością. Mamy nadzieję, że Audi wyrobi się z pracami, ponieważ w tej chwili cały koncern ma wciąż problemy z terminową produkcją z powodu zaburzonego łańcucha dostaw.

Total
0
Shares