Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bentley z nowym dyrektorem projektowym. Nadchodzi rewolucja?

Tobias Sühlmann Bentley

Tobias Sühlmann nowym dyrektorem projektowym marki Bentley. Dokładnie 24 stycznia 2023 pojawiła się informacja w mediach branżowych, a świat już czeka z zapartym tchem na pierwsze, designerskie kroki podjęte przez producenta luksusowych samochodów. Czego się spodziewać?

Bentley z nowym pomysłem na projektowanie aut

Burza, jaką wywołał dzień wcześniej Rober Konieczny artykułem „Hity i kity, czyli podsumowanie roku 2022 w Architekturze” nie cichnie. Pojawiły się zarzuty, że Konieczny tworząc album „Archiprzewodnik po Polsce” przy wsparciu Audi, stworzył album nowoczesnych aut, a nie architektury. To zagotowało środowisko architektów jak silnik mojej starej beemki na autostradzie. Ale to nie koniec!

Firma Bentley Motors ogłosiła, że Tobias Sühlmann awansuje na stanowisko nowego Director of Design. Jego działania oficjalnie rozpoczną się 1 lutego 2023 r. Tobias zastąpi Andreasa Mindta, który obejmuje stanowisko szefa ds. projektowania w Volkswagen Passenger Cars. Taka zamiana!

Bentley Tobias Sühlmann
Tobias Sühlmann rozpocznie projektowanie aut już od lutego (fot. materiały prasowe)

Sühlmann nie jest anonimową postacią w branży. Ten 44-letni absolwent Uniwersytetu Pforzheim na wydziale projektowania transportu zajmował wyższe stanowiska projektowe w McLarenie, Astonie Martinie, Bugatti i Volkswagen’s Potsdam Design Centrum, a następnie  przeniósł się do Volkswagen Design w Wolfsburgu. Tutaj pracował nad Passatem, Arteonem i Touaregiem, a także różnymi samochodami pokazowymi. 

Komentując swoją nową rolę, Sühlmann powiedział:

Obecnie wymyślamy na nowo nasz język projektowy w firmie Bentley, więc odpowiedzialność za kierowanie nim i ścisła współpraca ze wszystkimi moimi kolegami jest przywilejem. Razem nie możemy się doczekać, aby poprowadzić firmę Bentley w nowym kierunku i upewnić się, że współczesne Bentleye są mocne, inspirujące i harmonijne

Pracując w siedzibie firmy Bentley w Crewe w Wielkiej Brytanii, Sühlmann będzie kierował zespołem około 50 ekspertów ds. projektowania. Będą oni odpowiedzialni przede wszystkim za wygląd zewnętrzny, wnętrze oraz kolorystykę i wykończenia dla całego obecnego i przyszłego portfolio produktów, samochodów koncepcyjnych i pokazowych firmy Bentley. Brytyjską markę czeka z pewnością nowy język projektowania.

Trzymamy kciuki i kierownicę naszych Bentleyów! Wiadomo! 

Total
0
Shares