Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW M3 i M4 otrzymają nowy M xDrive

BMW M xDrive to sportowy napęd na wszystkie koła, który trafi do modeli BMW M3 i M4 najnowszej generacji. Oznacza to m.in. lepsze przyśpieszenia.
BMW M3 i BMW M4 x M xDrive
Nowe BMW M3 i M4 otrzymają napęd M xDrive (fot. BMW)

W lipcu 2021 roku BMW wprowadzi do swojej oferty jeszcze zwinniejsze modele BMW M3 i BMW M4 – większa zwinność, dynamika i precyzja to zasługa debiutującego właśnie w gamie BMW M nowego, dedykowanego napędu M xDrive.

BMW właśnie ogłosiło, że kilka miesięcy po wprowadzeniu nowych BMW M3 Limuzyna i BMW M4 Coupé, rozszerzy ofertę modelową tych serii o dwie dodatkowe wersje. Po raz pierwszy napęd na wszystkie koła M xDrive będzie dostępny w tej serii samochodów BMW M. W nowych modelach, moc 6-cylindrowego silnika rzędowego o mocy 375 kW (510 KM) jest przekazywana za pomocą 8-stopniowej skrzyni Steptronic M z układem Drivelogic oraz dzięki specjalnemu napędowi M na wszystkie koła. Gwarantuje to optymalny rozkład mocy na przednią i tylną, zapewniając zwinność, stabilność jazdy, trakcję i wyścigową dynamikę. Dzięki temu można doświadczyć typowych dla M wyczynowych właściwości, które przejawiają się między innymi w jeszcze lepszym przyspieszeniu.

BMW M3 Competition M xDrive
BMW M3 z napędem na 4 koła wciąż preferuje tylną oś (fot. BMW)

Napęd na wszystkie koła uzupełnia aktywny mechanizm różnicowy M, który płynnie rozdziela moment obrotowy pomiędzy tylnymi kołami odpowiednio do potrzeb. Optymalizuje to bezstratne przenoszenie momentu obrotowego, szczególnie podczas jazdy w bardzo sportowym stylu i na jezdniach o zmniejszonej przyczepności z jednej strony. Aby zapewnić współdziałanie w każdej sytuacji na drodze, system M xDrive oraz aktywny mechanizm różnicowy M wraz ze specjalnym układem kontroli trakcji M są skomunikowane z DSC (dynamiczną kontrolą stabilności). Celem są maksymalnie dynamiczne odczucia z jazdy, które łączą w sobie charakterystyczne wrażenia M z zauważalnym poprawieniem trakcji i stabilności jazdy.

BMW M4 Competition z M xDrive
BMW M4 Competition z M xDrive będzie szybsze i zwinniejsze (fot. BMW)

Poprawa trakcji, stabilności jazdy, zwinności i dynamiki związana z zastosowaniem napędu na wszystkie koła M xDrive oraz aktywnego mechanizmu różnicowego M przekłada się również na lepszą zdolność do szybkiej jazdy. BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive oraz BMW M4 Competition Coupé z M xDrive przyspieszają od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy. Tym samym o 0,4 sekundy pokonują podobne modele Competition z wyłącznie tylnym napędem.

BMW M3 i M4
Dwóch nowych, czteronapędowych odmian BMW M3 i M4 możemy spodziewać się od lipca br (fot. BMW)

Modele BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive i BMW M4 Competition Coupé z M xDrive będą wchodziły na rynek od lipca 2021 r.

Total
0
Shares