Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ile kosztuje nowy Peugeot 308 SW? Ceny w Polsce

Peugeot 308 SW oficjalnie debiutuje na rynku polskim. Francuska marka ogłosiła ceny tego modelu, wersje wyposażenia i jednostki napędowe.
Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW – znamy warianty i ceny w Polsce (fot. Peugeot)

Marka Peugeot oficjalnie ogłosiła otwarcie zamówień na najnowszy model w gamie czyli Peugeot 308 SW (czyli w nadwoziu typu kombi), którego oficjalną premierę Francuzi ogłosili w czerwcu br. Teraz znamy już ceny, wersje wyposażenia i jednostki napędowe, które trafią do aut odbieranych z polskich salonów marki.

Nowy Peugeot 308 – przestronniejszy i z techniką na pokładzie

Nowy Peugeot 308 SW – wersje wyposażenia

Peugeot 308 SW
Najmocniejszy Peugetot 308 SW ma napęd hybrydowy plug-in (fot. Peugeot)

Kompaktowe francuskie kombi o opływowej (Cx=0,277) sylwetce pojawi się w polskich salonach marki w pięciu wersjach wyposażenia: Active Pack, Allure, Allure Pack, GT i GT Pack. Ciekawostką jest rezygnacja z najbardziej podstawowej odmiany Active.

Co mamy na pokładzie odmiany Active Pack? Nabywcy mogą liczyć na czujniki parkowania z tyłu, system automatycznego hamowania awaryjnego, aktywne monitorowanie pasa ruchu, automatyczną, dwustrefową klimatyzację czy system bezkluczykowego uruchamiania pojazdu. Ponadto w standardzie tej wersji w kokpicie znajdzie się 10-calowy ekran multimediów (dotykowy), bezprzewodowy interfejs Mirror Screen (parowanie smartfona z multimediami za pomocą Android Auto lub Apple CarPlay), dwa gniazda USB-C z przodu kabiny. Peugeot 308 SW Active Pack to auto posadowione na 16-calowych lub 17-calowych felgach zależnie od wybranej wersji napędowej. Największe koła otrzymają nabywcy odmiany z hybrydowym napędem.

Najbogatsza odmiana to GT Pack i faktycznie jest bogato wyposażona. W standardzie otrzymujemy 18-calowe felgi, kompleksowy system Drive Assist z aktywnym utrzymywaniem pasa ruchu, fotel kierowcy ergonomiczny z elektrycznym sterowaniem i pamięcią ustawień, funkcje masażu i podgrzewanie obu przednich foteli, bezdotykowe otwieranie bagażnika, czy system dookólnej obserwacji Visio Park 360°. Więcej szczegółów wyposażenia poszczególnych odmian na poniższych slajdach:

Wyposażenie standardowe trzech pierwszych wersji Peugeota 308 SW (źr. Peugeot)
Wyposażenie najbogatszych odmian nowego modelu (źr. Peugeot)

Peugeot 308 SW – wersje napędowe i ceny

Peugeot przygotował zróżnicowaną ofertę jeżeli chodzi o wersje napędu nowego Peugeota 308 SW. Do wyboru są trzy odmiany z silnikami benzynowymi, dwa warianty z jednostką wysokoprężną oraz dwie hybrydy o różnych poziomach mocy. Zakres dostępnych mocy w tym modelu to od 110 KM do 225 KM w odmianie hybrydowej. Ceny poszczególnych wariantów napędowych i wyposażenia znajdziemy na poniższej tabeli:

Rekomendowane ceny nowego Peugeota 308 SW (źr. Peugeot)

Jak widać jednostki napędowe modelu Peugeot 308 SW są łączone z kołami za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni manualnej lub 8-biegowej skrzyni automatycznej EAT. Odmiany hybrydowe to wersje typu hybryda plug-in. W zestawie razem z autem otrzymujemy w standardzie przewód do ładowania ze zwykłego gniazdka “bezpiecznym” (powolnym) prądem 8 A (1,8 kW). Bateria trakcyjna wersji hybrydowych ma 12,4 kWh pojemności i może przekazać do napędu do 100 kW mocy. Pokładowa ładowarka hybrydowego Peugeota 306 SW jest jednofazowa i akceptuje moc do 3,7 kW. Opcjonalnie klienci będą mogli zamówić (1800 zł) jednofazową ładowarkę o większej mocy (7,4 kW – uwaga! Wymaga zabezpieczenia przyłącza na więcej niż 32 ampery!). Według danych wstępnych (auta w trakcie procesu homologacji) nawet w przypadku bazowej ładowarki najdłuższe ładowanie do pełna potrwa 7 godzin i 5 minut.

Dodatki i opcje – szeroki wybór bez szaleństw cenowych

Francuska marka przygotowała dla nowego modelu sześć różnych wzorów felg dostępnych zależnie od wybranej wersji wyposażenia, pięć z nich to alufelgi, w jednym przypadku mamy stalowe 16″ (wersja Active Pack z napędem PureTech 110). Bezpłatny lakier to niebieskie umaszczenie nadwozia o nazwie Niebieski Avatar, opcjonalnie przygotowano sześć innych kolorów:

Dostępne kolory nadwozia nowego francuskiego kombi (źr. Peugeot)

Jeżeli zażyczymy sobie skórzane siedziska to oczywiście taka opcja jest dostępna, ale pod warunkiem, że wybierzemy jakikolwiek wariant wyposażenia wyższy od bazowej odmiany Active Pack modelu Peugeot 308 SW. Najdroższym opcjonalnym dodatkiem jaki można zamówić w tym modelu jest elektrycznie otwierany, szklany, panoramiczny dach z roletą – kosztuje 5500 zł, ale wybór dodatków jest znacznie większy.

A może używane kombi w dobrej cenie? Co wybrać?

Total
0
Shares