Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW zapowiada nową generację systemu iDrive na targach CES 2021

BMW iDrive nowej generacji pojawi się jeszcze w tym roku – z okazji targów CES 2021 BMW przygotowało teaser tego rozwiązania.
BMW iX 2021 idrive
(fot. BMW)

Na trwających obecnie i odbywających się wyłącznie w formule online targach CES 2021 – największych światowych targach elektroniki użytkowej – BMW zapowiedziało kolejną generację systemu iDrive. Okazja szczególna, bo pierwsza generacja tego rozwiązania zadebiutowała na rynku równe 20 lat temu.

Pierwsza generacja iDrive (BMW serii 7 model z 2001 roku) i najnowsza (BMW iX) na jednym obrazku (fot. BMW)

Oficjalnie nowy cyfrowy system pokładowy jaki zagości w modelach BMW w późniejszym okresie zostanie zapowiedziany dopiero za kilka miesięcy. Niemniej CES 2021 to doskonała okazja by przynajmniej spróbować pokazać przedsmak tego, co klienci bawarskiej marki napotkają we wnętrzu nowych modeli już niebawem.

BMW prezentację, a właściwie zapowiedź, czy raczej przedsmak nowego iDrive’a przedstawiło w swoim stylu. Zamiast klasycznych biznesowych pogadanek przerywanych nużącymi slajdami marka przygotowała film. Zobaczcie sami co się stało gdy pierwsza generacja iDrive’a spotkała tą najnowszą:

Więcej szczegółów na temat nowego systemu pokładowego producent ujawni podczas oficjalnego debiutu tego rozwiązania. Nie ukrywamy, że o ile pierwszy iDrive, choć stanowił skuteczne zerwanie z zalewającymi wówczas kokpity aut przyciskami, mocno potrafił rozczarować jeżeli chodzi o ergonomię tego rozwiązania (trafienie za pierwszym razem w pożądaną funkcję za pomocą kołowego, ośmiokierunkowego manipulatora iDrive podczas jazdy graniczyło z cudem), to dzisiejsze iDrive’y są dojrzałymi rozwiązaniami, a zapowiedź kolejnej generacji pokazuje, że BMW raczej tego nie zepsuje. Zainteresowanych informacjami BMW prezentowanymi na targach CES odsyłamy do podstrony targowej bawarskiego producenta.

Total
0
Shares