Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Brabus 900 Rocket Edition – naprawdę szalona “Gelenda”

Brabus 900 Rocket Edition to najmocniejsza Gelenda jaką możesz kupić, auto absurdalnie szybkie (na prostych), absurdalnie drogie i bez sensu. Kupujecie?
Brabus 900 Rocket Edition (fot. Brabus)

Brabus 900 Rocket Edition to potwór. 3,7 sekundy do setki, 1250 Nm momentu obrotowego, 900 KM mocy maksymalnej, rozpędza się do 280 km/h. To najszybsza Gelenda jaką możesz kupić, oczywiście jeżeli jesteś naprawdę bogaty.

Brabus 800 – SUV dla Lorda Vadera

Brabus nie ustaje w wysiłkach tunerskich opracowując modyfikacje aut Mercedes-Benz i AMG. Brabus 900 Rocket Edition to szalona modyfikacja modelu Mercedes-AMG G63. To już nie jest sportowy SUV, to SUV ekstremalny.

Kanciasta, bardzo szybka Gelenda do Brabusa (fot. Brabus)

Ekstrema zaczynają się już od pierwszego spojrzenia. Muskularna, wręcz ostentacyjnie brutalna sylweta tego monstrum straszy poszerzonymi nadkolami i monstrualnymi, aż 24-calowymi obręczami. Oczywiście nie mogło zabraknąć olbrzymich połaci karbonu, ten ultrawytrzymały i lekki materiał trafił na przedni grill, spojlery (przedni i dachowy), czy potężny tylny dyfuzor.

Brabus Masterpiece Rocket 900 – tylko 10 sztuk

Pod maską tego absurdalnego auta pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4407 cm3, oferujący moc sięgającą 900 KM osiąganych przy 6200 obr./min. Gigantyczny moment obrotowy (1250 Nm) uzyskiwany jest już od 2900 obr./min.

Pod maską V8 biturbo o mocy 900 KM (fot. Brabus)

Oczywiście w tak potężnym aucie nie mogło zabraknąć obniżonego (-45 mm) i regulowanego zawieszenia oraz potężnych karbonowych hamulców. Spalanie? Tym raczej nabywcy nie będą się przejmować, niemniej dla porządku informujemy, że Brabus deklaruje w cyklu mieszanym zużycie na poziomie 14,4 l/100 km.

Tuning nie ominął również wnętrza tej Gelendy (fot. Brabus)

Modyfikacje nie dotyczyły jednak tylko nadwozia, napędu i układu jezdnego, ale także wnętrza. Niemiecki tuner również w tym przypadku “pojechał po bandzie”. Karbon, alcantara, agresywna czerwień lub głęboka czerń do wyboru, personalizowane wirtualne zegary z prędkościomierzem skalibrowanym do 300 km/h.

Brabus 900 Rocket Edition to auto na pas startowy a nie drogi publiczne 😉 (fot. Brabus)

Cena? Oficjalnie Brabus zdradza ją tylko faktycznie zainteresowanym klientom. Jednak wiemy, że w przypadku tego modelu trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 580 tysięcy euro + VAT. Jak wspomnieliśmy, to absurdalne, bezsensowne auto, dla obrzydliwie bogatych. Wyjątkowa paskuda, mimo to wydaje nam się, że 25 zaplanowanych egzemplarzy znajdzie swoich właścicieli.

Mercedes-AMG E63S na sterydach od Brabusa

Total
0
Shares