Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Camry jest prawie 4 dekady na rynku. Co oferuje nowy model?

Toyota CAMRY 2021

Toyota Camry to model produkowany od 1982 roku, a to oznacza, że na rynku jest prawie 40 lat. Toyota sprzedawana w ponad 100 krajach na świecie, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy sięga ponad 19 milionów aut. Obecnie 85% całkowitej sprzedaży Camry to klienci flotowi. Nowa Toyota Camry trafi do sprzedaży w Europie w połowie roku 2021. Samochód będzie jak dotychczas oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym. Co się zmieniło?

Toyota CAMRY 2021
Camry oferuje tylko jedną wersję silnikową i to niestety nie ulegnie zmianie (fot. Toyota)

Jaka jest nowa Camry?

Camry Hybrid została zaprojektowana w architekturze TNGA na bardzo sztywnej, modułowej platformie GA-K. Jej atutem jest dynamiczny napęd hybrydowy o mocy 218 KM, oparty na silniku 2,5 l. Napęd ten łączy dobre przyspieszenie z niskim zużyciem paliwa i wysokim udziałem jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym bez ładowania baterii trakcyjnej z zewnętrznego źródła.

Nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla (fot. Toyota)

Camry proponuje zmiany stylistyczne


Hybrydowa Camry otrzymała nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla. Dolny grill może być wykończony w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, natomiast na jego brzegach pojawiają się detale w kolorze chromowanym lub srebrnym. Do wyboru są nowe aluminiowe felgi o średnicy 17″ i 18″. Siedemnastocalowe obręcze otrzymały skręcone szprychy w kształcie V, zaś większe koła mają podwójne, polerowane szprychy w kombinacji ze skręconymi ciemnymi szprychami. Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o lakier Deep Metal Grey oraz nowe listwy między tylnymi światłami.

Toyota CAMRY 2021
Camry ma teraz Apple Carplay – to bardzo ważna zmiana (fot Toyota)

Wnętrze, które lubi się z Twoim smartfonem


W odświeżonym wnętrzu jest nowy 9-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej. Jest on zamontowany wyżej niż dotychczas. Do ekranu zostały dodane mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Zaktualizowany system multimedialny otrzymał szybsze oprogramowanie oraz integrację ze smartfonami za pośrednictwem Apple CarPlay® i Android Auto™. Do wyboru są dwie skórzane tapicerki w kolorze czarnym i beżowym, zdobione perforacjami, które umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami. Wykończenia na tablicy wskaźników, konsoli centralnej i panelu przycisków na drzwiach mogą być wykonane z kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze.

Toyota CAMRY 2021
Camry to żywa legenda – na rynku jest od prawie 40 lat (fot. Toyota)

Camry wprowadza systemy bezpieczeństwa nowej generacji


Nowa Camry Hybrid jest wyposażona w najnowszą wersję Toyota Safety Sense – zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymał nowe funkcje, w tym system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, który za zgodą kierowcy dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych. Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu samochodu z niego, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony – bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę i skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy, a także ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

Toyota CAMRY 2021
85% klientów Camry to odbiorcy flotowi (fot. Toyota)

Czy warto?

Camry stanowi alternatywę dla średniej wielkości sedanów oferowanych na rynku. Jej atutem jest napęd hybrydowy. Potencjalne niskie koszty eksploatacji w połączeniu z wysoką wartością odsprzedaży, mogą przyciągać klientów przyzwyczajonych do niemieckich samochodów.

Total
0
Shares