Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ceny ubezpieczeń OC w lutym 2021

Ubezpieczenia OC wciąż utrzymują spadkowy trend zaobserwowany pod koniec ubiegłego roku. Koszt przeciętnej składki w lutym wciąż spadał.
Ubezpieczenia komunikacyjne
(fot. Shutterstock)

Ceny samochodów nowych systematycznie rosną, czy w ślad za nimi rosną również kwoty składek ubezpieczeniowych. Niekoniecznie. Zgodnie z danymi udostępnianymi przez porównywarkę ubezpieczeń Ubea.pl już pod koniec ubiegłego roku ubezpieczyciele zdecydowali się na obniżki. Czy trend został utrzymany? Odpowiedź na to pytanie daje najnowsze zestawienie cen OC podsumowujące luty 2021.

Dane za styczeń 2021 nie są przez tzw. “barometr Ubea.pl” publikowane, gdyż styczeń każdego roku służy za punkt odniesienia dla dalszych miesięcy danego roku (wartość barometru dla stycznia zawsze wynosi 100). W lutym poziom barometru cen ubezpieczeń OC wyniósł 98 punktów, co oznacza spadek wartości przeciętnej składki OC w najkrótszym miesiącu tego roku o 2 proc. w stosunku do stycznia. Co ciekawe, składki w lutym spadły również w odniesieniu do grudnia 2020, ale w tym przypadku różnica jest już mniejsza – przeciętna składka OC w lutym była o 1,2 proc. niższa niż w ostatnim miesiącu ubiegłego roku.

Średni poziom przeciętnej składki OC w lutym br. był niższy od stycznia, a także niższy niż w grudniu 2020 r. (źr. Ubea.pl)

Jak wskazuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl: Dla kierowców najważniejszy jest jednak fakt, że ubezpieczyciele nie podnieśli składek OC po ich obniżce pod koniec roku. Inaczej bowiem bywało w przeszłości. Dla przykładu ubezpieczyciele wyraźnie obniżyli ceny w ostatnich miesiącach 2018 r., by następnie podnieść je od razu na początku 2019 r.

W jaki sposób analizowane są dane do comiesięcznego barometru cen ubezpieczeń OC? Serwis Ubea.pl co miesiąc gromadzi anonimowe dane wykorzystując wyliczenia składek przez 100 tys. internautów korzystających z porównywarki. Średni poziom składki OC ze stycznia danego roku służy przez cały rok za punkt odniesienia dla wyników w kolejnych miesiącach.

Total
0
Shares