Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra Born jednym z trzech najbezpieczniejszych samochodów elektrycznych według Euro NCAP

fot. Cupra

Niezależna organizacja Euro NCAP, która od lat prowadzi badania na temat oceny bezpieczeństwa pojazdów, opublikowała w styczniu 2023 r. serię raportów dotyczących m.in. skuteczności systemów bezpieczeństwa w pojazdach, poziomu ochrony pieszych i rowerzystów, a także skali zabezpieczeń pasażerów. Wśród samochodów wyróżnionych przez organizację znalazł się pierwszy w pełni elektryczny model marki Cupra – Born, który jest jednym z trzech docenionych aut z napędem elektrycznym.

Cupra Born wnętrze
Cupra Born – 93% ochrony dorosłych, 89% ochrony dzieci, 73% ochrony dzieci (fot. Julia Hebdzyńska/Automotyw.com)

W standardowej ofercie modelu Born znalazła się m.in. funkcja TSR, która odpowiedzialna jest za rozpoznawanie znaków drogowych oraz informowanie kierowcy o ograniczeniach prędkości, nakazach i zakazach obowiązujących na trasie. Pierwszy elektryk hiszpańskiej marki posiada także system autonomicznego hamowania awaryjnego oraz Pre-Crash Assist, który ma na celu zmniejszenie ryzyka wypadku drogowego. Samochód wyposażony został również w siedem poduszek powietrznych i system Front Assist, który jest odpowiedzialny za wykrywanie pieszych oraz rowerzystów na drodze.

Wyniki rankingu najbezpieczniejszych samochodów 2022

Europejski program oceny nowych samochodów (NCAP) wyróżnił Cuprę Born w czterech kluczowych kategoriach. W rankingu najbezpieczniejszych samochodów 2022 Euro NCAP pod względem skuteczności systemów bezpieczeństwa, hiszpański elektryk znalazł się w gronie 3. najbezpieczniejszych samochodów elektrycznych, otrzymując wynik 80% dla standardowej wersji wyposażenia. Born zajął też dwukrotnie 4. miejsce w rankingu ochrony pasażerów dorosłych (93% bezpieczeństwa) oraz dzieci (z wynikiem 89%). Ponadto elektryczna Cupra osiągnęła 6. miejsce pod względem stopnia ochrony pieszych i rowerzystów, zdobywając wynik 73% bezpieczeństwa.

Total
0
Shares