Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra DarkRebel. Wirtualny showcar, który skonfigurujesz w Metaversie

fot. Cupra press

Metaverse to, krótko mówiąc, alternatywna, wirtualna rzeczywistość wielu połączonych światów 3D, w których nie ma nas fizycznie, ale są reprezentujące nas awatary. Dostać się tam możemy za pomocą wciąż rozwijanego sprzętu VR, czy AR. Wygląda na to, że mataverse ma niewyobrażalny potencjał dla wszelkiej działalności biznesowej, bo przecież będzie w nim można kupić wszystko to, co mamy w prawdziwym świecie i mowa tutaj nie tylko o rzeczach, ale też o usługach, choć raczej nie za tradycyjne pieniądze, a za kryptowaluty i niewymienialne tokeny (NFT). Niektóre firmy tworzące prawdziwe produkty już teraz próbują zaakcentować swoje technologiczne zaawansowanie w alternatywnej rzeczywistości i wyprzedzić konkurencję.

Cupra DarkRebel zaprezentowana w Metaverse

Cupra DarkRebel w Metahype
Cupra DarkRebel, showcar, którego będziesz mógł skonfigurować w wirtualnej rzeczywistości (fot. Cupra press)

Podczas prezentacji swojego pierwszego elektrycznego SUV-a Tavascan Cupra zaprezentowała też DarkRebel, pierwszy samochód pokazowy zaprezentowany w Metahype, przestrzeni marki w Metaversie. Patrząc na niego, chciałoby się zobaczyć prawdziwy pojazd, bo wizualizacje Cupry wyglądają bardzo zachęcająco. DarkRebel ma ostrą, agresywną sylwetkę, świetne, sportowe proporcje z długą maską i kabiną przesuniętą do tyłu oraz ogromnymi, świecącymi w różnych kolorach kołami. Można go konfigurować na wiele sposobów w Hyper Configurator. Cupra nie zdradza niestety w tym momencie, czy ten showcar kiedykolwiek powstanie w rzeczywistości.

Sprzedaż Cupry wciąż rośnie

Cupra DarkRebel widok z tyłu
Zaangażowanie Cupry w najnowsze i najmodniejsze technologie może przesądzić o jej sukcesie sprzedażowym (fot. Cupra press)

Patrząc na różne działania nadal przecież nowego, bo marka ma dopiero 5 lat, hiszpańskiego brandu widać prawdopodobnie największe zaangażowanie w idee przyszłości ze wszystkich brandów koncernu Volkswagena. Wyniki sprzedażowe potwierdzają, że to dobry kierunek. W pierwszym kwartale 2023 roku Cupra dostarczyła już 46 000 pojazdów swoim klientom, co jest o 83% lepszym wynikiem od analogicznego okresu w roku 2022.

Total
0
Shares