Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra Formentor – znamy ceny

Pierwsze auto zaprojektowane specjalnie dla marki Cupra wkrótce trafi do salonów.
Cupra Formentor

Cupra Formentor, pierwsze auto w grupie VAG zaprojektowane specjalnie dla marki Cupra już w październiku br. trafi do salonów. Dziś producent ujawnił oficjalne ceny tego modelu oraz zaproponował różne opcje finansowania.

Model Formentor jest o tyle wyjątkowy, że dotychczas marka Cupra oferowała sportowe i mocno podrasowane wersje modeli aut znanych z gamy proponowanej w marce Seat. Przykładem mogą być modele Ateca czy Leon. Oba auta na rynku znajdziemy zarówno ze znaczkiem Seata na masce, jak i z logo Cupra. Tym razem jest inaczej. Formentor to SUV Cupry, którego próżno szukać w ofercie Seata. Wiadomo już ile kosztuje to charakterne auto, które już za ok. 3 tygodnie powinno trafić do salonów.

Cupra Formentor – tego auta nie znajdziemy ze znaczkiem Seat (fot. Cupra)

Cupra Formentor pojawi się na rynku najpierw w specjalnej, inaugurującej model specyfikacji o nazwie Veloz (hiszp. „szybki”), sygnowanej skrótem VZ. Formentor VZ to auto, w którym turbodoładowana jednostka benzynowa 2.0 TSI dostarcza aż 310 KM mocy oraz 400 Nm momentu obrotowego. Dodajmy do tego 7-biegowy automat DSG i napęd 4Drive, a otrzymamy SUV-a gwarantującego sportowe osiągi. Auto przyśpiesza do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Producent ujawnił też oficjalne ceny tego modelu na polskim rynku. Jeżeli dysponujemy gotówką, za egzemplarz Formentora zapłacimy 194 500 zł. Osobom zainteresowanym alternatywnymi sposobami finansowania, Cupra proponuje opcję o nazwie Leasing Moc Niskich Rat. W tym przypadku auto możemy posiadać płacąc raty o wysokości od 1130 zł miesięcznie uiszczając 30-procentową wpłatę wstępną. Jeżeli uznamy, że emocje były silniejsze niż rozsądek 😉 Cupra zapewni klientom specjalny mechanizm rezygnacji z umowy w przeciągu 12 miesięcy od jej zawarcia. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na stronę z regulaminem tej oferty i dodatkowymi informacjami. Warto przypomnieć, że model Cupra Formentor objęty jest aż 5-letnią gwarancją.

Cupra Formentor jest nie tylko bardzo szybka, ale też funkcjonalna (fot. Cupra)

Formentor w specjalnej edycji VZ to auto już na starcie dość bogato wyposażone. Klienci mogą oczekiwać kompletu systemów wsparcia kierowcy, bogatej pokładowej elektroniki i innych udogodnień. Znajdziemy tu w standardzie pakiet wspomagania jazdy XL. Obejmuje on m.in.: predykcyjny tempomat ACC z funkcją dostosowania prędkości do znaków drogowych i danych nawigacyjnych (zaleta, bo w tym aucie łatwo się “zapomnieć”), asystenta świateł drogowych, czy aktywny system utrzymania pasa ruchu (Lane Assist). Oprócz tego jest też asystent martwego pola ze wspomaganiem wyjazdu z miejsca parkingowego, ostrzeganie przed zbliżającym się pojazdem w trakcie wysiadania, czy zapewniający w znacznym stopniu autonomiczną jazdę system Travel Assist. W standardzie mamy też kamerę cofania, pełny obraz sytuacji za pomocą kamer 360 st. wymaga już dopłaty 2071 zł.

Standardowo Cupra Formentor VZ pozwoli kierowcy na wybór jednego z czterech trybów jazdy (Cupra Drive Profile). Warto też wspomnieć o systemach bezpieczeństwa, które w tak mocnym aucie są niezbędne. Formentor w standardzie ma komplet systemów wspomagania hamowania i kontroli trakcji (ABS, ESC, HBA i TCS), jak również elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego (EDL z XDS). Kontrolę pojazdu z pewnością ułatwi progresywne wspomaganie układu kierowniczego. O ochronę kierowcy i pasażerów zadba zestaw siedmiu poduszek powietrznych (2 przednie, 2 boczne, 2 kurtyny powietrzne i poduszka centralna).

Cupra Formentor – to z tej perspektywy najczęściej będą oglądać to auto inni kierowcy (fot. Cupra)

Auto dzięki dość dużemu rozstawowi osi (długość nadwozia 4,45 m, rozstaw: 2,68 m) zapewni również sporo miejsca w środku. To z kolei oznacza, że otrzymujemy auto funkcjonalne. Sprawdzi się ono w codziennej eksploatacji, a gdy właścicielowi przyjdzie ochota poszaleć na torze, to – mówić kolokwialnie – będzie miał czym.

Total
5
Shares