Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Człowiek Tesli zasili szeregi Koenigsegga

Koenigsegg ogłosił dzisiaj powołanie Evana Horetsky’ego na stanowisko dyrektora ds. Industrializacji. Evan będzie podlegać dyrektorowi generalnemu i założycielowi, Christianowi von Koenigseggowi.

Evan przechodzi do firmy z Tesli, gdzie ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora ds. Inżynierii, Zakupów i Budowy (Gigafactory Berlin). Evan szybko awansował w szeregach Tesli i brał udział w skalowaniu gigafabryk Tesli na całym świecie, w tym w kierowaniu lokalnymi wysiłkami w USA, Chinach, a ostatnio w Niemczech. Evan dołącza teraz do Szwedów. To bardzo ciekawy ruch ze strony Koenigsegga, że zdecydował się zaprosić na pokład człowieka z kierownictwa Tesli. Czy to oznacza, że powstanie elektryczny megacar ze Szwecji?

Koenigsegg
Christian von Koenigsegg (fot. Koenigsegg)

Co na to Christian?

Założyciel i dyrektor generalny, powiedział: „Wprowadzenie Evana na pokład jest częścią naszej wybiegającej w przyszłość wizji. Wytrawny inżynierski umysł Evana, strategie skalowania i styl zarządzania wnoszą nowe mocne strony do naszego kierownictwa. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z nim wraz z resztą naszego zespołu w ramach naszej misji. Podróż nigdy nie była tak ekscytująca ”.

O Koenigseggu

Założona w 1994 roku firma Koenigsegg Automotive AB jest światowym liderem w dziedzinie inżynierii i produkcji superszybkich megacarów. Firma ma siedzibę w Ęngelholm na południu Szwecji i zatrudnia około 400 pracowników – obszerny artykuł na temat historii firmy znajdziesz TUTAJ

Evan Horetsky: „To naturalny kolejny krok w mojej karierze. Znalazłem najbardziej utalentowanych i pokornych ludzi dysponujących najnowocześniejszą technologią. Podążałem za karierą marki Koenigsegg i byłem wielkim fanem bezkompromisowego zaangażowania firmy w innowacje. Niesamowita podróż Christiana i jego historia sukcesu nie mają sobie równych. Jestem zaszczycony i podekscytowany, że mogę zaoferować swoją profesjonalną wiedzę i pasję w tej firmie ”.

Koenigsegg
Z Tesli do Koenigsegga – Evan Horetsky (fot. Koenigsegg)
Total
0
Shares