Człowiek Tesli zasili szeregi Koenigsegga

Koenigsegg ogłosił dzisiaj powołanie Evana Horetsky’ego na stanowisko dyrektora ds. Industrializacji. Evan będzie podlegać dyrektorowi generalnemu i założycielowi, Christianowi von Koenigseggowi.

Evan przechodzi do firmy z Tesli, gdzie ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora ds. Inżynierii, Zakupów i Budowy (Gigafactory Berlin). Evan szybko awansował w szeregach Tesli i brał udział w skalowaniu gigafabryk Tesli na całym świecie, w tym w kierowaniu lokalnymi wysiłkami w USA, Chinach, a ostatnio w Niemczech. Evan dołącza teraz do Szwedów. To bardzo ciekawy ruch ze strony Koenigsegga, że zdecydował się zaprosić na pokład człowieka z kierownictwa Tesli. Czy to oznacza, że powstanie elektryczny megacar ze Szwecji?

Koenigsegg
Christian von Koenigsegg (fot. Koenigsegg)

Co na to Christian?

Założyciel i dyrektor generalny, powiedział: „Wprowadzenie Evana na pokład jest częścią naszej wybiegającej w przyszłość wizji. Wytrawny inżynierski umysł Evana, strategie skalowania i styl zarządzania wnoszą nowe mocne strony do naszego kierownictwa. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z nim wraz z resztą naszego zespołu w ramach naszej misji. Podróż nigdy nie była tak ekscytująca ”.

O Koenigseggu

Założona w 1994 roku firma Koenigsegg Automotive AB jest światowym liderem w dziedzinie inżynierii i produkcji superszybkich megacarów. Firma ma siedzibę w Ęngelholm na południu Szwecji i zatrudnia około 400 pracowników – obszerny artykuł na temat historii firmy znajdziesz TUTAJ

Evan Horetsky: „To naturalny kolejny krok w mojej karierze. Znalazłem najbardziej utalentowanych i pokornych ludzi dysponujących najnowocześniejszą technologią. Podążałem za karierą marki Koenigsegg i byłem wielkim fanem bezkompromisowego zaangażowania firmy w innowacje. Niesamowita podróż Christiana i jego historia sukcesu nie mają sobie równych. Jestem zaszczycony i podekscytowany, że mogę zaoferować swoją profesjonalną wiedzę i pasję w tej firmie ”.

Koenigsegg
Z Tesli do Koenigsegga – Evan Horetsky (fot. Koenigsegg)
Total
0
Shares