Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Czy Apple “iCar” stanie się rzeczywistością?

Jak będzie wyglądać owiany tajemnicą Apple iCar? Nie mamy pojęcia. Nikt poza Apple tego nie wie, dlatego wrzucamy zdjęcie ciekawej architektury Apple Store w Taipei (fot. Apple)

Apple planuje do 2024 r. wyprodukowanie pojazdu pasażerskiego, który mógłby zawierać własną przełomową technologię akumulatorów donosi agencja Reutera.

Apple iCar?

Producent iPhone’a prowadzi Project Titan od 2014 r., kiedy to po raz pierwszy firma zaczęła projektować własny pojazd. Doug Field, weteran z Cupertino, który pracował w Tesli, wrócił do firmy z logo nadgryzionego jabłka, aby nadzorować projekt w 2018 roku. Od tego czasu firma zrobiła takie postępy, że teraz zamierza zbudować pojazd dla konsumentów. Nie są to jednak publiczne plany – donosi agencja. Centralnym punktem strategii jest nowy projekt baterii, który może „radykalnie” obniżyć koszt baterii i zwiększyć zasięg pojazdu. Apple planuje zastosować unikalną konstrukcję „monokomórkową”.

Ambitny plan

Tworzenie pojazdu stanowi wyzwanie nawet dla Apple, firmy z bardzo głębokimi kieszeniami, która każdego roku produkuje setki milionów produktów elektronicznych. Tesli Elona Muska zajęło 17 lat, zanim w końcu przekształciła się w firmę przynoszącą zysk. Ciekawe jak widzi to potentat z Cupertino…

Apple odmówiło komentarza na temat swoich planów lub przyszłych produktów – dodaje agencja.

źródło: Reuters

Total
0
Shares