Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Czym jechać na wakacje? Ford Transit Custom Nugget – to jedna z propozycji

Ford Transit Custom Nugget to propozycja marki Ford skierowana dla kochających podróże. Wersja powstała wspólnie z marką Westfalia
2019Ford_TransitCustomNugget_18
Dwie wersje Ford Transit Custom Nugget – z uchylnym i ze stałym dachem (fot. Ford)

Ford poinformował o wprowadzeniu do oferty nowego kampera Ford Transit Custom Nugget. W obliczu zbliżających się wakacji i – niestety – wciąż trwającej pandemii, tego typu auto może być z jednej strony wygodnym środkiem transportu dla rodziny, a z drugiej rozwiązaniem problemów z dostępnością hoteli w dzisiejszych czasach.

2019Ford_TransitCustomNugget_18
Kamper pozwala podróżować bez naruszania ograniczeń pandemicznych w branży hotelarskiej (fot. Ford)

Ford Transit Custom Nugget to auto przygotowane we współpracy Forda z firmą Westfalia – doskonale znaną marką wszystkim miłośnikom kamperów. Co wyróżnia odmianę Ford Transit Custom Nugget?

Zobaczcie nasz test Forda Transita!

Zalety kamperów są dla uwielbiających podróże nie do przecenienia. Z jednej strony auta tego typu zapewniają przestrzeń życiową, a z drugiej swobodę przemieszczania się. Zainteresowanie kamperami ostatnio zauważalnie wzrosło. Powód jest oczywisty – to skutki pandemi. Ludzie chcą podróżować, ale pandemiczne ograniczenia związane z branżą hotelarską to ograniczają. Kampery okazały się więc dla wielu podróżników złotym środkiem. Czym klientów chce przyciągnąć Ford?

2019Ford_TransitCustomNugget_1
Ford Transit Custom Nugget we wnętrzu to małe rodzinne mieszkanko (fot. Ford)

Ford Transit Custom Nugget jest normalnym autem osobowym (prawo jazdy kat. B, dmc niższe od 3,5 t), dzięki czemu można się nim przemieszczać, manewrować i parkować nie trudniej niż zwykłym autem osobowym. Dzięki wysokiemu, uchylnemu dachowi auto zapewnia przestrzeń do spania. W aucie wyodrębniono część kuchenną – z tyłu pojazdu znajduje się dwupalnikowa płyta gazowa, zlewozmywak i miejsce do przygotowywania i przechowywania żywności. Wersja z uchylnym dachem to auto o długości 4972 mm i wysokości od 2060 do 3000 mm, z kolei wersja z wysokim, ale stałym dachem ma taką samą długość, przy wysokości 2800 mm. W pierwszym przypadku większą przestrzeń (i miejsce do spania na górze z dostępem przez drabinkę) uzyskujemy podczas postoju, natomiast w drugim jest ona dostępna w każdej sytuacji. Ford oferuje jeszcze trzecią, najdłuższą wersję Ford Transit Custom Nugget Plus o długości 5339 mm. Dzienna pojemność to pięć osób, w nocy miejsca do spania znajdą cztery osoby.

Ford Transit Custom Nugget – asysta bogata, ale w opcji

2019Ford_TransitCustomNugget_13
W prowadzeniu pomoże szeroki zestaw asysty kierowcy, szkoda tylko, że wiele z asystentów to dodatkowo płatne opcje (fot. Ford)

Widoczność (np. do tyłu) w tego typu autach jest zazwyczaj ograniczona, ale Ford proponuje (niestety – tylko jako opcję) szereg systemów wsparcia takich jak: Cross Trafic Alert (ostrzeganie o nadjeżdżających poprzecznie pojazdach, monitorowanie martwego pola. Opcjonalny jest również adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości i funkcją rozpoznawania znaków drogowych.

Czym napędzany jest kamper Forda?

Kamperem Forda może podróżować do 5 osób, ale miejsc na sen są cztery – zatem do optymalne rozwiązanie właśnie dla czwórki podróżników (fot. Ford)

Marka proponuje w tym przypadku serię wysokoprężnych jednostek New EcoBlue. Konkretnie mode Ford Transit Custom Nugget można wybrać z dwoma dwulitrowymi dieslami z wspomnianej serii. Słabszy wariant dysponuje mocą 130 KM i 360 Nm momentu obrotowego i jest łączony z sześciobiegową skrzynią manualną. Producent deklaruje średnie zużycie paliwa (dane homologacyjne wg WLTP) na poziomie 7,3 l/100 km. Z kolei w największej wersji Nugget Plus – 7,4 l/100 km. Mocniejszy wariant diesla New EcoBlue ma taką samą pojemność (2 l), ale moc zwiększoną do 185 KM i 415 Nm momentu obrotowego. W tym przypadku jednostkę można łączyć zarówno z manualem (6b), jak i automatyczną skrzynią 6-biegową SelectShift. Zużycie w wersji manualnej (wg WLTP) jest identyczne jak w przypadku słabszej wersji silnikowej, z kolei odmiana z automatem pali nieco więcej: odpowiednio średnio 7,9 i 8l/100 km. Ile kosztuje to auto? Jak na auto – sporo, ale jak na mieszkanie – już nie. Ceny modelu Ford Transit Custom Nugget startują od 194 480 zł.

Total
0
Shares